Головна Новини Суспільство Війна з Росією Трамп хоче буферну зону в Україні: чиї війська можуть забезпечити її стабільність
commentss НОВИНИ Всі новини

Трамп хоче буферну зону в Україні: чиї війська можуть забезпечити її стабільність

Наразі лідери європейських країні не готові відправляти свої війська, щоб забезпечити стабільність у разі створення буферної зони

13 листопада 2024, 15:51
Поділіться публікацією:

Створення так званої буферної зони вздовж кордону між Україною та Росією довжиною 1200 км вимагатиме значних миротворчих сил, відзначив в інтерв’ю "Главреду" військовий експерт Олег Жданов. Однак він висловлює сумніви щодо здатності будь-якої країни надати такі гарантії для підтримання припинення вогню. Жданов підкреслює, що Велика Британія не готова направити власні війська до України для прямого зіткнення з Росією, тож миротворчі сили можуть бути лише під егідою ООН, за аналогією з присутністю ООН на лінії розмежування на Кіпрі.

Трамп хоче буферну зону в Україні: чиї війська можуть забезпечити її стабільність

Дональд Трамп

Щодо потенційних постачальників миротворчих сил, експерт зауважує, що, ймовірно, НАТО не надасть своїх військових для захисту України. Раніше такі країни, як Фінляндія і Швеція, розглядали можливість направлення контингенту, але зараз вони є членами НАТО і не готові до цього кроку. Жданов іронізує, що залишаються лише малоймовірні кандидати, такі як Папуа-Нова Гвінея чи Буркіна-Фасо.

Він також звертає увагу на попередні заяви російських політиків щодо присутності західних інструкторів в Україні. Наприклад, Дмитро Медведєв заявив, що, у разі направлення Францією інструкторів для ЗСУ, Росія може організувати їх цілеспрямоване знищення, провокуючи реакцію Парижа. Такі коментарі, за словами Жданова, примушують європейських лідерів, таких як Еммануель Макрон, поводитися обережніше щодо підтримки України.

Окрім того, Жданов нагадав, що після підписання Мінських угод Росія формально дотримувалася умов припинення вогню лише два тижні. Однак після цього почалися порушення, зокрема переміщення російської техніки, яка вдень залишалася на верифікованих майданчиках, а вночі поверталася на позиції для обстрілів. Жданов наголошує, що навіть за присутності міжнародних гарантів, таких як Ангела Меркель і Франсуа Олланд, Росія нехтувала умовами угод.

На думку Жданова, Росія не відмовиться від своєї політичної мети – контролю над Україною. Він вважає, що є два варіанти для припинення цієї цілі: або капітуляція України, або військовий розгром російської армії, що зараз не можливо через обмежене постачання озброєння з боку союзників. Відтак конфлікт ризикує затягнутися у вигляді "війни на виснаження" або бути замороженим, хоча механізму для заморожування на цей момент немає.

Запитання про можливість введення європейських чи британських сил для створення буферної зони залишається відкритим. На думку експерта, сценарій, за яким Лондон або інші європейські країни направлять значний контингент в Україну, виглядає малоймовірним. Він підсумовує, що ймовірніше Британія та Франція спробують переконати США дозволити Україні здійснювати удари по цілях у Росії, аніж направити власні війська на лінію розмежування, зокрема з огляду на ризики загибелі своїх солдатів і подальшу відповідь.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Трамп може запропонувати створення буферної зони в Україні.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини