Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
Росія намагається викликати недовіру українців до влади, поширюючи фейки про тіла загиблих воїнів. Про черговий ворожий вкид повідомили у Центрі протидії дезінформації.
Військові. Ілюстративне фото
Аналітики Центру зазначили, що інформація, про нібито знищення тіл загиблих військових ЗСУ у крематорії у Тернопільській області є фейком. Зазначається, що ворожі Telegram-канали поширюють відео буцімто з камери спостереження, стверджуючи, що в Тернопільській області “діє крематорій для спалювання тіл військових ЗСУ, аби уникнути виплат компенсацій”.
Зазначають, що подібна брехня має на меті дискредитувати державу та посіяти зневіру серед родин військових.
У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки уточнили, що так званий “відеодоказ”, наведений пропагандистами, не витримує жодної критики. На ньому видно людей у масках і білих комбінезонах, які запихають довгий пакунок у дверцята якоїсь невідомої споруди.
Нагадаємо: портал “Коментарі” писав, що у Центрі протидії дезінформації розповіли про черговий російський фейк — нібито в Сумах дітям пропонують збирати дрони за гроші. Аналітики Центру наголосили, що така інформація є фейковою. Зазначають, що ворожі Telegram-канали поширюють фото нібито оголошення, розміщеного в місті Суми, в якому дітям пропонують літній підробіток — збирати дрони за гроші.