Рубрики
МЕНЮ
Ткачова Марія
У місті запущено масштабну кампанію щодо конфіскації тисяч квартир, господарі яких були змушені покинути місто або загинули під час облоги. Згідно з аналізом міських документів, оприлюднених із липня 2024 року, щонайменше 5700 об’єктів житла підлягають захопленню — більшість з них мають законних власників, що втекли від війни.
Ілюстративне фото Путіна — bbc.co.uk
Українцям, які хочуть зберегти своє майно, доведеться пройти принизливі перевірки безпеки, отримати російські документи та наражати себе на небезпеку, повертаючись через територію країни-агресора. Водночас "російська адміністрація" використовує термін "безхазяйне майно" для опису квартир, власники яких не перереєстрували житло за законами РФ.
Після внесення будинку до одного з конфіскаційних списків — а таких наразі два, на 2200 та 3550 адрес відповідно — повернути житло майже неможливо. Російський закон дозволяє передавати ці об’єкти іншим особам, насамперед жителям так званої "ДНР" із російськими паспортами.
Маріупольці повідомляють, що їхні квартири вже заселені іншими людьми без жодного дозволу. У Telegram-чатах мешканці скаржаться на непрозорість процесу, а юристи попереджають: указ Путіна забороняє українцям реєструвати власність до 2028 року без "спеціального дозволу".
Це — черговий етап політики русифікації: перейменування вулиць, зведення російських військових баз і масова зміна складу населення. Українські домівки, зруйновані та кинуті внаслідок російської агресії, тепер офіційно відбирають у їхніх власників.
Нагадуємо, раніше портал "Коментарі" повідомляв, що ЗСУ продемонстрували вражаючий результат, де ніхто не очікував.
Новини