Головна Новини Суспільство Війна з Росією Такої кризи не було більше 10 років: до чого наближається євро
commentss НОВИНИ Всі новини

Такої кризи не було більше 10 років: до чого наближається євро

За інформацією Reuters, ризик кризи в зоні євро зростає через результати виборів у Франції.

1 липня 2024, 10:57 comments1215
Поділіться публікацією:

Ризики нової кризи в зоні єдиної валюти, подібного до обвалу, який стався понад десять років тому, значно збільшуються. Але умови, мабуть, ще не дозріли, щоб його викликати. Як повідомляє портал "Коментарі", про це повідомляє "Reuters".

Такої кризи не було більше 10 років: до чого наближається євро

Євро може опинитися у кризі. Фото: Getty Images

Як говориться в матеріалі, головний страх на даний момент полягає в тому, що Франція, де вкрай права партія "Національне об'єднання" перемагає у першому турі позачергових парламентських виборів, може вступити в період крайньої політичної нестабільності та фінансового марнотратства. Це може призвести до різкого зростання прибутковості французьких державних облігацій.

Інші країни єврозони із високою заборгованістю, особливо Італія, можуть постраждати від зараження. Єдина валюта тоді виявиться на межі краху. Франція та Італія — набагато більші економіки, ніж Греція та інші країни єврозони, які опинилися у центрі останньої кризи.

Але цей сценарій не здається неминучим, оскільки Жордан Барделла, вкрай правий кандидат на пост прем'єр-міністра, пом'якшує фінансові обіцянки своєї партії. "Національне об'єднання" сподівається на перемогу на президентських виборах у Франції у 2027 році, і було б безглуздо підірвати довіру до нього, спровокувавши до цього фінансову кризу.

Інвестори не дуже стурбовані. Відколи президент Еммануель Макрон оголосив про вибори, різниця в прибутковості французьких та німецьких 10-річних державних облігацій збільшилася, з 49 базисних пунктів до 85 базисних пунктів. Реакція в Італії була обмеженою: спред прибутковості її облігацій щодо німецьких облігацій зріс до 162 базисних пунктів із 133 базисних пунктів. Ще у 2011 році, коли прем'єр-міністром був Сільвіо Берлусконі, розрив сягав 560 базисних пунктів.

Проте середньострокові перспективи єдиної валюти викликають занепокоєння. Великі борги, невідкладні потреби у витратах та низьке зростання у багатьох країнах у період зростаючого націоналізму та геополітичного конфлікту створюють проблеми, пише Reuters.

Читайте також на порталі "Коментарі" — до чого привів підсумок виборів у Франції: чому в Парижі спалахнули протести.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини