Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
ЗСУ і НАТО немає чого боятися через події в Курській області, на це вказує реакція кремлівського диктатора, вважає політтехнолог Олексій Голобуцький.
Війна в Україні
За його словами, також важливо, що спроби зупинити просування ЗСУ на Курщині і відбити населені пункти назад так і не були названі військовою операцією. Кремль позначив це як КТО – контртерористичну операцію. Путін говорив про "масштабну провокацію", а не повноцінний наступ ЗСУ. При цьому контроль над цією "КТО" було віддано ФСБ, а не армії.
За його словами, Путін не визнає прорив у Курській області, щоб не реагувати на нього відповідним чином, зокрема, оголошувати мобілізацію, адже реакція росіян на це буде негативною.
Голобуцький вважає, що за 1-2 тижні буде зрозуміло, чи вдасться Росії витиснути ЗСУ з Курщини швидко і мінімальним відволіканням ресурсів, бо досі нема підтверджень, що ворог перекидає підрозділи зі сходу на Курщину – тільки чутки. Відповідно, говорить експерт, на даний момент "Курська офензива" – більше ІПСО, ніж реалізація стратегії. Тобто, має більше психологічний вплив, ніж військовий.
На його думку, зараз слід починати створення паралельних російських адміністративних інституцій умовної "Вільної Росії" на захоплених територіях. Призначати посадовців, налагоджувати реєстрацію, соціальні процеси, економічне життя, ідеологічну обробку населення. Фактично, підкреслює експерт, робити те, що роблять російські окупанти на українських теренах.
На думку Голобуцького, зараз все залежить від ЗСУ і командування. Передусім, як довго вдасться втримати захоплене і чи дотягнуть до моменту нових переговорів – тобто, до листопада мінімум.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Путін відправив у Курську область свого помічника.
Новини