Головна Новини Суспільство Війна з Росією Стало відомо, що Трамп може запропонувати Путіну в обмін на закінчення війни в Україні
commentss НОВИНИ Всі новини

Стало відомо, що Трамп може запропонувати Путіну в обмін на закінчення війни в Україні

Арктика може стати варіантом закінчення війни в Україні. Такий варіант може запропонувати Дональд Трамп російському диктатору Володимиру Путіну.

22 грудня 2024, 20:16 comments2489
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Дональд Трамп обіцяв швидко завершити російсько-українську війну, що спонукало аналітиків шукати сценарії, якими можуть бути реальні можливості для досягнення миру. Один із можливих підходів — запропонувати Москві стимул, який зміг би зацікавити Володимира Путіна, водночас принести вигоду західним країнам та Україні. Йдеться про Арктику — регіон, що займає важливе місце у стратегії Кремля. 

Стало відомо, що Трамп може запропонувати Путіну в обмін на закінчення війни в Україні

Дональд Трамп. Фото з відкритих джерел

Професор Інституту морських досліджень Китаю Військово-морського коледжу США Лайл Дж. Голдштейн припускає, що нова адміністрація США може використати Арктику як частину переговорного процесу для закінчення війни в Україні.

"Арктика завжди стоїть на першому місці в порядку денному, оскільки на неї припадає близько 10% російського ВВП і 20% її експорту. Російські енергетичні аналітики мають на меті збільшити експорт російських ресурсів через ПМШ (Північного морського шляху — маршруту, що сполучає Європу з Азією) у шість-сім разів до 200 мільйонів тонн у наступні п’ять років", — вказує професор.

Як наслідок, Голдштейн вважає, що одним із можливих рішень може стати залучення Росії до глобального співробітництва у рамках ПМШ із паралельним забезпеченням репарацій для України. Модель передбачає, що частина доходів від розвитку ПМШ — наприклад, 5% прибутків протягом 50 років — буде спрямована на відновлення української інфраструктури. За підрахунками Голдштейна, цей послідовний потік виплат, ймовірно, сягав би сотень мільярдів доларів для України. 

Однак аналітик вказує, що попри перспективність такої угоди, існує чимало перешкод. США і Європа повинні будуть переглянути санкційну політику, що може викликати неоднозначну реакцію серед союзників. 

"Китай рішуче підтримав би цей план. Низка інших зацікавлених країн, які наразі відчужені від Росії — чи то Канада, Фінляндія, Норвегія та Швеція на Заході, чи Південна Корея та Японія на Сході — також отримають прибуток від ПМШ, маючи потенціал для полегшення глобальної напруги в Євразії", — вважає Голдштейн.

Голдштей вважає, що успіх такого плану залежатиме від здатності Трампа збалансувати інтереси різних сторін і створити механізми для довготривалого миру. 

"Додавши до мирних пропозицій морквину, яка гарантовано приверне увагу Путіна, переговори, які мають суттєвий арктичний компонент, можуть отримати прихильність Трампа та досягти успіху. Прийняття Трампом і маркетинг цієї великомасштабної бізнес-угоди могли б не тільки допомогти повернути мир у Східну Європу, але й могли б оживити перспективи континенту в цілому", — підсумовує професор.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, на який крок Трампу ні в якому разі не можна йти з Путіним щодо закінчення війни в Україні.

Також "Коментарі" писали, що керівник Офісу президента Андрій Єрмак розповів, коли Україна піде на переговори з Росією.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини