Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Мобілізація українських чоловіків віком понад 50 років можлива, однак вона має свої особливості, відзначив юрист Сергій Ланкін.
Мобілізація в Україні
За його словами, мобілізаційний вік в Україні становить від 25 до 60 років. Тож чоловіки після 50-ти мають перебувати на військовому обліку, проходити медкомісію та оновлювати свої військово-облікові дані.
Втім, як пояснив експерт, в реальності до бойових підрозділів чоловіків віком від 50 до 60 років зазвичай не залучають. Такий підхід передбачений не законом, а директивою командувача Сухопутних військ, яка була видана у 2024 році. Згідно з документом, військовослужбовців цієї вікової категорії переважно направляють на тилові посади — в логістику, частини забезпечення, навчальні заклади, а також до ТЦК та СП.
Як каже юрист, причина такого підходу — стан здоров’я. У багатьох чоловіків після 50-ти вже можуть бути хронічні захворювання або травми, тож вони, як правило, визнаються придатними для служби лише у підрозділах забезпечення.
Окрім того, як повідомив Ланкін, у ТЦК та СП існує певна практика: чоловіків віком 55 років і старше, зокрема 57–58 років, намагаються не призивати взагалі. Це пов’язано з тим, що граничний вік перебування на військовій службі — 60 років. Отже, у разі укладення контракту (а нині його підписують мінімум на три роки) такий військовослужбовець може бути одразу звільнений після досягнення 60-річного віку.
Така ж ситуація і з мобілізацією — призов осіб передпенсійного віку не вважається доцільним, адже вони можуть бути невдовзі демобілізовані через вік або стан здоров’я.
До речі, юрист підкреслив, що військовослужбовець віком 50+ може обрати спеціальність лише в разі добровільного підписання контракту. Якщо ж людину мобілізують — вона спочатку потрапляє до навчального центру, де вже визначається її майбутня спеціалізація.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що чоловіків у віці 50+ продовжують мобілізувати на загальних умовах.
Новини