Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Процес повернення українців з російського полону ускладнюється через те, що досі немає вичерпного та достовірного переліку осіб, яких утримують у неволі на тимчасово окупованих територіях України та в самій Російській Федерації. Про це заявила виконавча директорка Центру громадянських свобод Олександра Романцова.
Обмін полоненими
За її словами, для встановлення долі зниклих осіб Україна надсилає російській стороні списки громадян, які зникли безвісти або могли стати жертвами насильницького зникнення.
Правозахисниця відзначила, що в першу чергу йдеться про тих, кого, ймовірно, насильно вивезли й утримують у місцях несвободи — як на окупованих територіях, так і у в’язницях Росії. При цьому, підкреслює вона, часто їх утримують без жодного правового статусу: якщо це цивільні, їм не висунули обвинувачення, а військовим не надано статусу полонених.
Як підкреслила Романцова, поки Росія напряму або через Міжнародний комітет Червоного Хреста — не підтвердить наявність тієї чи іншої людини в ув’язненні, українська сторона не має змоги дізнатися достеменно, де вона перебуває і в якому стані.
Окрім того, правозахисниця зауважила, що серед тих, кого вдалося повернути в межах масштабного обміну за формулою "1000 на 1000", були й такі, хто роками вважався безвісти зниклим.
Найболючішою темою, за словами Романцової, залишається повернення з полону тих, хто пережив катування.
При цьому вона підкреслила, що Росія цього забезпечити не може, тому що вони ставляться до наших полонених жахливо. І, відповідно, кожна ця людина буде прямим доказом воєнних злочинів Російської Федерації, додала правозахисниця.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, кого РФ хоче витягнути з полону в першу чергу.
Новини