Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Україна продовжує наполягати на вступі до НАТО, вважаючи це єдиною гарантією безпеки, адже всі інші механізми вже вичерпано. Ця вимога стала одним із ключових аргументів у можливих переговорах із Росією, зазначив в ефірі 24 каналу політтехнолог Михайло Шейтельман.
Україна НАТО
За його словами, на тлі агресивної риторики Росії, яка висуває власні ультиматуми, Україна чітко формулює свої позиції. Шейтельман підкреслив, що процес вступу до НАТО є надзвичайно складним, оскільки потребує одностайного схвалення усіх 32 членів Альянсу та вирішення численних технічних і юридичних питань. Проте українська дипломатія вже довела свою ефективність, досягнувши постачання сучасного озброєння та винищувачів F-16.
Президент України Володимир Зеленський наголосив, що вступ до НАТО – це принципова позиція нашої країни на переговорах. При цьому Шейтельман додав, що дійсно, усі інші гарантії безпеки, такі як Будапештський меморандум, не спрацювали. Лише членство в Альянсі може забезпечити справжній захист України, додав він.
Україна також має угоди про безпеку з понад 20 країнами, серед яких США. Один із пунктів договору зі Сполученими Штатами передбачає сприяння зближенню України з НАТО. Інші домовленості включають постачання зброї, авіації та військову підтримку.
Ситуація ускладнюється очікуванням інавгурації Дональда Трампа, який, ймовірно, наполягатиме на переговорах між Україною та Росією. Тим часом країна-агресорка висуває неприйнятні умови, серед яких – відмова України від вступу до НАТО, зняття санкцій та визнання анексії Криму й ще чотирьох областей.
Україна ж стоїть на своєму: санкції проти Росії мають зберігатися, а НАТО – негайно прийняти нашу країну до своїх лав.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що у Кремлі змінили думку щодо мирних ініціатив Трампа.
Новини