Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Американський президент Дональд Трамп повідомив, що мав телефонну розмову з кремлівським диктатором Володимиром Путіним, втім у Кремлі не змогли ні підтвердити, ні спростувати цей факт. Якщо спілкування дійсно відбулося, то, ймовірно, воно носило загальний характер і не містило конкретних домовленостей, відзначив в ефірі 24 каналу політолог Ігор Рейтерович.
Переговори з РФ
На його переконання, реакція Москви на цю заяву є доволі показовою. Вона може свідчити про те, що сторони не обговорювали жодних серйозних ініціатив.
Водночас, каже експерт, невідомо, з якими пропозиціями в Україну приїде спецпредставник Трампа Кіт Келлог. Раніше з’являлися заяви про можливі гарантії безпеки та миротворчі ініціативи, однак деталей офіційно не розголошують.
Це свідчить про те, вважає Рейтерович, що Трамп поки що не має чітко сформованого плану щодо завершення війни. Президент України також підтвердив, що контакти з представниками Трампа є, але вони активізувалися лише нещодавно.
За його словами, наразі всі можливі домовленості між Україною та США залишаються неофіційними та мають попередній характер. Єдина відома теза стосується можливого обміну рідкісноземельних металів на військову допомогу. Проте конкретика може з’явитися лише після візиту Кіта Келлога до України.
За словами експерта, Трамп публічно оголосить про переговори з Росією лише тоді, коли буде впевнений, що зможе реалізувати домовленості. Водночас Кремль поводиться неоднозначно: речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що він "не в курсі" такої розмови, що виглядає як свідоме затягування часу.
Втім, експерт переконаний, що Росія навряд чи визнає факт переговорів із США з двох причин. По-перше, їй нічого представити як дипломатичний успіх. По-друге, у Кремлі поки що не мають чіткого бачення прийнятного для себе рішення. Якби Путін справді домовився з Вашингтоном, він би одразу заявив про це, намагаючись подати це як свою перемогу.
За словами політолога, Трамп зацікавлений у якнайшвидшому завершенні війни, але після глибшого знайомства з реаліями російської політики міг змінити свої підходи. У цьому контексті важливою залишається Мюнхенська конференція, де європейські країни спільно з Україною можуть вплинути на подальше формування позиції США.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Путін послав чіткий сигнал Трампу про те, що він не готовий до мирних переговорів.
Новини