Головна Новини Суспільство Війна з Росією Стало відомо, чому Україна і РФ не змогли домовитися про швидкий мир в 2022 році
commentss НОВИНИ Всі новини

Стало відомо, чому Україна і РФ не змогли домовитися про швидкий мир в 2022 році

Україна була готова до поступок Росії у 2022 році, але не до капітуляції

9 січня 2025, 15:51
Поділіться публікацією:

Головним чинником того, що Україна та РФ не змогли домовитися про мир в 2022 році стало те, що ворогуючі сторони прагнули різних цілей у цих переговорах, вважає політолог Володимир Фесенко.

Стало відомо, чому Україна і РФ не змогли домовитися про швидкий мир в 2022 році

Переговори України і РФ

За його словами, Кремлю не вдалося захопити Київ за три дні, але російські війська стояли під Києвом, і в Москві сподівалися, що в ході переговорів вдасться примусити українське керівництво до фактичної капітуляції і виконання більшості своїх вимог (зміна влади в Києві, так звані "демілітарізація" і "денацифікація" України, тощо).

Втім, як відзначив політолог, українська армія зупинила ворога під Києвом і Харковом, але їй не вистачало зброї і боєприпасів, і не було зрозумілим, чи вдасться вистояти перед російською навалою в довгостроковій перспективі.

"Тому українське керівництво було тоді готовим на широкий компроміс, зокрема і на відмову від прагнення до членства в НАТО в обмін на припинення Росією бойових дій і повернення до ситуації, яка існувала до 24 лютого 2022 року. Але для державного керівництва України, Збройних Сил України, як і для більшості українців була категорично неприйнятною навіть напівформальна капітуляція перед Росією (тобто мир на основі односторонніх поступок України, які обмежують її суверенітет)", — заявив Фесенко.

На його думку, теоретичний шанс на компроміс був наприкінці березня 2022 року в Стамбулі. Однак, за словами політолога, на той момент до компромісу не була готовою Росія. Він нагадав, що російська відповідь на українські пропозиції з’явилась тільки у другій половині квітня 2022 року, коли шанс на компроміс фактично вже був втрачений.

"До речі, коли Путін і російська пропаганда говорять про "стамбульську мирну угоду", то вони посилаються на російський проект (саме проект) "мирного договору" від 15 квітня 2022 року, який не був погоджений українською стороною, тому, що росіяни вимагали неприйнятних для України поступок, зокрема скорочення ЗСУ в декілька разів", — говорить Фесенко.

Політолог підкреслив, що після того, як стало відомо про трагедії в Бучі і Ірпені, ставлення до переговорів з РФ різко змінилося в негативний бік і у президента Зеленського і у більшості українців. Емоційний і моральний шок від цих трагедій сформував у українців вкрай критичне ставлення до самої ідеї якогось компромісу з росіянами, додав Фесенко.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Путін зазнав поразки, що похитнуло його позиції на переговорах.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини