Головна Новини Суспільство Війна з Росією Стали відомі «компроміси», на які готові піти Україна та РФ заради миру
commentss НОВИНИ Всі новини

Стали відомі «компроміси», на які готові піти Україна та РФ заради миру

РФ, грубо кажучи, готова як компроміс обговорювати «повернення» Януковича та «виплату» йому зарплати за вимушені прогули

1 березня 2025, 20:04 comments1576
Поділіться публікацією:

Перед можливими переговорами між Україною та Росією політолог Олексій Копитько описав, які стартові позиції сформували держави.

Стали відомі «компроміси», на які готові піти Україна та РФ заради миру

Переговори України і РФ

За його словами, РФ стартує з позиції, з якої хоче зафіксувати свій прибуток у вигляді чотирьох українських областей та Криму. Також вона прагне "стерилізувати" Україну як військовий суб'єкт і перетворити її на беззахисний об'єкт, "територію" суперництва. Тобто, каже Копитько, у розумінні РФ, не має бути не лише жодного НАТО – взагалі жодної взаємодії з іноземними військами плюс карликова внутрішня армія.

Крім цього, додає політолог, РФ хоче наситити територію, що залишилася від України, деструктивними вірусами, які неминуче запустять новий виток дестабілізації (засудження "державного перевороту" 2014 року, повернення колаборантів та зрадників, ерозія інститутів влади, особливо – на Лівому березі в Одесі та Миколаєві через так звані шуманітарні питання.

"Компроміс" з Росією має полягати в обговоренні – ми компенсуємо Януковичу, що повернувся, вимушений прогул у доларах чи в євро? За курсом НБУ на сьогоднішній день чи в середньому за 10 років? Тобто, логіка "компромісу за рахунок жертви" — обговорювати лише те, що жертва поки що контролює, виносячи за дужки захоплене агресором", — заявив Копитько.

Водночас, за його словами, підхід України є прямо протилежним.

"Росія – агресор, Путін – убивця. Ми тверезі люди і усвідомлюємо те, що відбувається. Тому нам підходить тимчасова фіксація за лінією бойового зіткнення (з Курськом, готові його обміняти) для зупинки вогню, і ми готові на компроміс: обговорити, як ви відповзете з нашої країни", — каже експерт.

При цьому, за його словами, Україна готова обговорювати поетапне виведення російських військ і навіть може пообіцяти не повертати окуповані території силою, але буде потрібно ряд кроків для відновлення елементів довіри: повернення полонених і вкрадених, компенсації, гарантії безпеки тощо.

Тобто, простір обговорення там, де контроль у агресора. І компроміс у тому, як саме агресор віддає захоплене, як відшкодовує збитки та що робить заради повернення до нормальної взаємодії. Але для такої позиції відправна точка – фіксація самого факту агресії та позначення ролей. Цю позицію повинні підкріпити партнери, виступаючи на нашому боці. Наприклад, твердо позначивши, що жодних санкцій не знімуть, а лише посилять. Що буде наростаюча підтримка зброєю", — каже політолог.

На його думку, заходити у простір компромісів без фіксації агресії, без гарантій безпеки на період виходу з війни та початкового етапу відновлення – це несумісні з життям держави ризики.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав , у чому насправді полягає так званий мирний план Трампа.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини