Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Домовленість між США, Україною та Росією може лише тимчасово зупинити наступ Кремля, і її наслідки можуть виявитися руйнівними для Києва, переконаний журналіст Politico Джеймі Деттмер.
Росія і США. Фото: з відкритиих джерел
Він зазначає, що без чітких гарантій безпеки від Сполучених Штатів і системної стратегії, що включає постачання Україні сучасного озброєння, така угода стане не кроком до миру, а черговим етапом у реалізації планів російського диктатора Володимира Путіна щодо підкорення України.
Попри гучні заяви Дональда Трампа про припинення війни у перші 100 днів свого нового президентства, прогресу досі не досягнуто. Хоча зустріч Трампа з Володимиром Зеленським на похороні Папи Франциска назвали "історичною" та "продуктивною", реальних результатів вона не принесла. Як визнав сенатор Марко Рубіо, сторони наблизились до мирної угоди, але ще далекі від її підписання. У відповідь на це Трамп вже пригрозив зірвати переговори, якщо не буде прориву.
Водночас тон Трампа у ставленні до Зеленського залишається різким, тоді як щодо Путіна він демонструє поблажливість. Його спецпредставник Стів Віткофф озвучує меседжі, вигідні Кремлю, зокрема розповідає, як після замаху Путін нібито "молився за Трампа".
Очільник МЗС РФ Сергій Лавров продовжує вимагати від України поступок щодо окупованих територій. Попри численні заяви про близькість до компромісу, суть пропозиції лишається незмінною: Україна має відмовитися від вступу в НАТО, визнати анексію Криму, погодитися на втрату частини територій і скасування санкцій проти Росії.
У відповідь Києву обіцяють розмиті "гарантії безпеки" від Європи. США, згідно з пропозиціями, отримають частину прибутків від українських природних ресурсів і контроль над енергетичними об'єктами, зокрема над Запорізькою АЕС.
Нагадаємо, "Коментарі" писали, що Росія перейняла тактику ведення переговорів, характерну для американського президента Дональда Трампа.
Новини