Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Нова адміністрація Сполучених Штатів, незалежно від результатів виборів, має переосмислити стратегію щодо війни в Україні. Існуюча політика виявляється невигідною і може привести або до катастрофи для України, або ж до залучення НАТО у прямий конфлікт із Росією, наголошує видання The Nation.
Війна в Україні (фото з відкритих джерел)
Цю думку, хоча й не прямо, поділяють деякі американські фахівці, зокрема Роберт Каган, який підкреслює, що США можуть уникнути війни тільки, якщо відмовляться від повної перемоги України.
Обстановка на фронті виглядає складною: російські сили значно переважають українські за чисельністю і ресурсами. Російська військова та економічна потужність дозволяє залучати нові кадри, пропонуючи їм конкурентну оплату, тоді як українські війська відчувають втому і нестачу ресурсів. І хоча західні союзники України закликають до більших обсягів постачання зброї, наявні обмеження ресурсів Західних країн не дозволяють надавати достатню кількість артилерії та систем ППО, оскільки в них самих є нагальні оборонні потреби.
"Складний, але потрібний крок" Західні прихильники повної перемоги України все частіше вдаються до ризикованих прогнозів, таких як звільнення Криму, наступ на Курську область або застосування керованих супутниками ракет — все це створює ілюзію змін, тоді як перевага Росії залишається значною. На думку аналітиків, українське суспільство і держава могли б піти на мирне врегулювання, частково зберігши територіальну цілісність та наблизивши перспективу членства в ЄС. Такий крок, хоч і важкий, може стати історичним успіхом для України.
Проте уряд України та західні країни продовжують обстоювати ідею повної перемоги, що, на думку таких експертів, як Іван Крастев, стимулює Росію до продовження бойових дій. Поки українська сторона не сяде за стіл переговорів, потенційні поступки Росії залишаються невідомими. Посередниками у переговорах могли б виступити нейтральні країни, такі як Індія та Бразилія, адже Росії було б складно відмовити цим державам, враховуючи її інтерес у зміцненні відносин із Глобальним Півднем.
The Nation також підкреслює, що підтримка України з боку Заходу повинна продовжуватися під час переговорів, щоб українські війська могли продовжувати оборону. Проте є ризик, що підтримка з боку західних партнерів не є безмежною, і без належного тиску на Україну для компромісу конфлікт може затягнутися. Видання попереджає:
"Ми не повинні обманювати себе ані тим, що наша підтримка триватиме вічно, ані тим, що вона допоможе Україні повернути втрачені території. Тому ми не маємо життєздатної альтернативи, окрім як чинити тиск на український уряд задля прийняття компромісного миру".
Якщо нова адміністрація США не змінить стратегію, існує серйозна загроза, що українська армія, як війська Першої світової після років окопної війни, може втратити боєздатність. Це змусить Вашингтон обирати між визнанням поразки України або ж прямим втручанням із ризиком ядерного конфлікту з Росією. Видання висловлює надію, що майбутні лідери США продемонструють мудрість і мужність для прийняття обґрунтованих рішень у цій ситуації.
Нагадаємо, що "Коментар" писали про те, що фронт не обвалився, але ситуація вкрай загрозлива.
Новини