Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Як підкреслив у Фейсбуці політолог Олександр Кочетков, вже всі помітили, що серед західних партнерів сформувалися дві течії. Так, за його словами, США і Німеччина вважають, що з прийомом України до НАТО поспішати не треба, а краще взагалі не приймати, бо може статися щось лихе. А от Велика Британія І Франція спільно підтримують вступ України у НАТО, коли це буде можливим, тобто, це все одно не скоро.
Байден і Шольц
Окрім того, підкреслює експерт, є також розбіжності і у визначенні переможної цілі війни. За його спостереженнями, для широкого загалу у вжитку дві словесні конструкції. Штати і Німеччина повторюють, що не можна допустити поразки України. Свіжий тандем Великої Британії і Франції наполягає, що Україна має перемогти.
За словами експерта, Німеччина схиляється, що непоразка України — це якщо Росія залишить за собою Крим та Донбас, а з інших захоплених після 2022 року територій вона прибереться. Це близько до "плану Трампа", від якого він поки що відхрещується, і, мабуть, саме цей підхід Олаф Шольц має намір обговорити з Сі Цзіньпіном на наступному тижні.
Відповідно, за його словами, британці і французи, у яких свої рахунки до Росії, підтримують постачання Україні стільки зброї і фінансів, щоб ЗСУ могли наступати і звільняти окуповані території.
За його словами, проблема в тому, що Британія і Франція самостійно не потягнуть обсяг допомоги України, який необхідний для реалізації їх відносно прийнятного підходу. А от США і Німеччина здатні це зробити, але й досі не хочуть остаточно псувати відносини з Кремлем.
При цьому політолог звернув увагу на те, що президент Володимир Зеленський публічно дещо пом'якшив свою непримиренну риторику відносно переговорів з Росією і зараз припускає їх можливість після звільнення окупованих після 2022 року територій.
Звісно, все це обговорюється з Китаєм, чиї відносини з Росією стають все більш схожими на стосунки сюзерена і васала. Відповідно, підкреслює Кочетков, Китай вважає Україну зоною виключних інтересів Росії.
При цьому, додає він, Україна продовжую апелювати до партнерів, сподіватися на них і таке інше. І критично мало робиться для того, щоб забезпечити прийнятну переговорну позицію як з партнерами, так і з агресором за рахунок внутрішньоукраїнських спроможностей.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Лавров поїхав у Китай і уже заявив про безпрецедентну підтримку Пекіну.
Новини