Головна Новини Суспільство Війна з Росією Солодкий план СБУ: у Росії шпигун планував потруїти пілотів і генералів
commentss НОВИНИ Всі новини

Солодкий план СБУ: у Росії шпигун планував потруїти пілотів і генералів

Український шпигун отруїв віскі та торт, який надіслав на випускний військовим льотчикам РФ

30 квітня 2025, 18:04
Поділіться публікацією:

У Росії винесли вирок 34-річному Єгору Семенову, якого звинуватили у спробі масового отруєння військових льотчиків. За версією слідства, він діяв за завданням Служби безпеки України, намагаючись отруїти понад 70 осіб — учасників святкування у Краснодарському краї.

Солодкий план СБУ: у Росії шпигун планував потруїти пілотів і генералів

Отруєний торт

Семенов, відомий під агентурним позивним "Найманець 35", нібито мав отримати 400 тисяч рублів за цю операцію. Він закупив 118 пляшок алкоголю, зокрема віскі Jameson та дешевий бренді, а також величезний торт, який, за даними російських прокурорів, "наколов" потужним медичним препаратом кордіаміном. Цей засіб, у великих дозах, може викликати судоми та зупинку дихання.

Смертельні "подарунки" були надіслані кур'єром у ресторан "Царська охота", де зібралися випускники російської льотної школи — чинні пілоти, генерали та члени їхніх родин. До пакунка була додана записка від імені "відсутнього гостя".

Однак пильні учасники вечірки запідозрили неладне через сильний медичний запах від торта і звернулися до поліції. Лабораторні аналізи підтвердили, що всі продукти були навмисно отруєні.

Семенова затримали за кілька годин, коли він намагався втекти до Єгипту, маючи при собі квиток до Москви.

Слідство встановило, що Семенов народився в Україні, переїхав до Росії у 2018 році, а у 2022-му отримав російське громадянство. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, він, за словами обвинувачення, сам звернувся до СБУ з пропозицією співпраці.

Під час суду Семенов визнав провину в держзраді та тероризмі, однак заявив, що його шантажували, погрожуючи розправою над матір’ю. Попри це, російські силовики стверджують, що на допитах він говорив про "чисту радість" від самої думки, що російські пілоти куштуватимуть отруту.

Суд у Ростові-на-Дону засудив Семенова до 27 років ув’язнення: перші п’ять років — у тюрмі суворого режиму з примусовими роботами, решту — у колонії суворого режиму. Ще рік він проведе під адміністративним наглядом.

Прокуратура вимагала довічного ув’язнення та планує оскаржити вирок.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що РФ хоче вчинити гуманітарну кризу в Запорізькій області.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини