Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
У грудні 2024 року 38% українців вважали, що заради швидшого миру та збереження незалежності Україна могла б відмовитися від частини своїх територій. Водночас 51% опитаних виступили проти будь-яких поступок Росії. Такі результати оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).
Фото: з відкритих джерел
Якщо між травнем та початком жовтня 2024 року позиції громадян залишалися майже незмінними, то між жовтнем і груднем частка тих, хто допускає можливість територіальних поступок, зросла з 32% до 38%.
"Попри важкі обставини, на кінець 2024 року більшість громадян залишаються проти поступок — 51%, хоча на початку жовтня цей показник складав 58%", — зазначається у звіті.
Соціологи також звертають увагу на так званий "клімат думок" — уявлення українців про те, як інші громадяни ставляться до територіальних поступок.
Для цього респондентів, які не висловлювали власну позицію, запитували, як, на їхню думку, більшість населення сприймає цю ідею.
78% опитаних дали чіткі відповіді (22% зазначили, що їм важко оцінити). У середньому українці вважають, що 43% населення на підконтрольних територіях готові до поступок, що лише трохи перевищує фактичний показник у 38%.
Опитування проводив КМІС з 2 до 17 грудня 2024 року серед 2000 респондентів. Запитання щодо готовності до територіальних поступок було задано 985 учасникам.
Нагадаємо, за результатами того ж опитування, більшість українців (57%) у грудні 2024 року заявили, що готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно. Ще 3% готові витримати війну один рік, 3% — пів року, а 18% — кілька місяців. Ще 18% вагалися з відповіддю.
Портал "Коментарі" раніше писав, що міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан заявив, що його країна виступає за негайне припинення вогню та встановлення миру в Україні. Про це він повідомив на прес-конференції в Анкарі після зустрічі з міністром закордонних справ Бельгії Бернаром Квентеном.
Новини