Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Майже 70% українських ветеранів висловлюють бажання займатися підприємництвом, при цьому більше половини з них потребує матеріальної допомоги. Однак переважна більшість ветеранів вважає, що держава не виконує своїх зобов'язань і вирішити цю проблему можливо лише через перехід від системи пожиттєвого утримання до створення умов для їхньої економічної активності. Про це повідомила голова комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, передає РБК-Україна.
Українські ветерани (фото з відкритих джерел)
Шуляк зазначила, що нова ветеранська політика має орієнтуватися на сучасні стандарти НАТО, зокрема, забезпечення фізичної та ментальної реабілітації ветеранів, а також підтримку їхньої економічної активності. Вона підкреслила, що ветеран повинен бути рівноправним членом суспільства, здатним реалізувати себе у бізнесі чи кар’єрі, сплачувати податки та створювати робочі місця.
Згідно з дослідженнями, половина ветеранів мала офіційне працевлаштування до мобілізації, тому після повернення вони потребують підтримки в адаптації до цивільного життя. Це передбачає отримання нових спеціальностей, участь у програмах підтримки підприємництва та створення власного бізнесу.
Олена Шуляк повідомила, що на запитання про бажання займатися власною справою позитивно відповіли 68,8% ветеранів, 9,9% обрали варіант "Мені краще бути найманим працівником", а 9,4% вже мають власний бізнес. Лише 7,9% респондентів висловили небажання займатися підприємництвом.
Шуляк також зазначила, що у Верховній Раді очікує ухвалення у другому читанні законопроєкт про ветеранське підприємництво №10258. Цей документ передбачає податкові стимули, податкові канікули та компенсацію ставок за кредитами, що може збільшити кількість ветеранських бізнесів щонайменше на третину.
Серед основних проблем ветеранів залишається матеріальна підтримка — 60% опитаних її потребують, проте 43% вважають, що держава надає її недостатньо або взагалі відмовляє. Медичними послугами незадоволені 47% респондентів, а 53% зазначили, що держава скоріше не виконує своїх обов'язків, ще 26,9% впевнені, що не виконує їх зовсім. Лише 1% ветеранів вважає, що держава повністю справляється зі своїми зобов'язаннями.
На думку Шуляк, ці дані свідчать про необхідність негайного реформування ветеранської політики, яка має стати одним із пріоритетів держави.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Шмигаль розповів, на яку держпідтримку можуть розраховувати ветерани війни з Росією
Новини