Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
На відміну від України, РФ не має масштабних проблем зі снарядами, каже військовий оглядач Олександр Коваленко. За його словами, у лютому, березні і навіть квітні 2022 року російські артилеристи робили 60, 70 і навіть 80 тисяч пострілів на добу. Він наголосив, що така інтенсивність артвогню відповідала тактиці "вогневого валу", в рамках якої окупаційні війська могли максимально ефективно наступати. Але, щойно почав виникати дефіцит боєприпасів, темпи та інтенсивність наступу окупантів знизилися в рази.
Снаряди для України
Нині, каже Коваленко, середній показник пострілів на добу в окупантів становить 10 тисяч, зрідка піково може досягати 15 тисяч. У свою чергу, українські війська більшу частину війни робили 5-7 тисяч пострілів на добу і рідко виходили на рівень у 10 тис.
Тобто, наголошує експерт, для паритету з окупантами, на перший погляд, достатньо вивести кількість пострілів до 10 тисяч або знайти спосіб на рік постачати Україні 3,5 млн і більше снарядів.
За його словами, фактично вихід на показник 15 тисяч пострілів на добу призводить до потреби 450 тисяч пострілів на місяць. Збільшення інтенсивності ведення вогню до 20 тис. вис./добу. — Це вже майже мільйон на місяць.
При цьому він наголосив, що є ще один дуже важливий нюанс у темі боєприпасів – це пропорційне постачання артилерії.
При цьому він наголосив, що не завжди західні зразки артилерії роблять навіть 30 пострілів на добу. Причому не тому, що немає боєприпасів, а саме задля економії ресурсу ствола. Адже ЗСУ отримують артсистеми у непропорційній кількості порівняно з боєприпасами.
У свою чергу, російський військово-промисловий комплекс має можливість протягом місяця знімати зі зберігання, відновлювати і відправляти в зону бойових дій в Україні 300-350 гаубиць, що буксируються. Це також створює дисбаланс не лише за кількістю пострілів, а й щодо інтенсивності ведення вогню на ділянку фронту, наголосив військовий оглядач.
Нагадаємо, раніше портал "Коментарі" розповідав, скільки РФ потрібно снарядів , щоб перемогти Україну.
Новини