Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Обговорення можливого вступу України в НАТО в обмін на збереження за Росією де-факто окупованих територій є надзвичайно чутливим питанням. Перспектива повернення цих територій дипломатичними методами може тривати п'ять і більше років, і результат залишається невідомим, заявив в ефірі 24 каналу колишній співробітник СБУ, військовий експерт Іван Ступак.
Переговори України і РФ
За його словами, багато українців категорично проти будь-яких територіальних поступок ворогу і вважають, що повернення кордонів 1991 року повинно бути досягнуте будь-якою ціною. Проте є й інші думки, що звучать з боку наших партнерів, зокрема президента Чехії Петра Павела. Павел, як досвідчений військовий і генерал НАТО, вказує на те, що Україна може не витримати тривалу війну, що ставить під загрозу її існування.
Ступак також зазначив, що Україна отримує допомогу від 51 країни, але цього недостатньо. Зокрема, було обіцяно 1 мільйон снарядів, але їх досі немає. Аналогічна ситуація з літаками — приїхало лише 10 одиниць, хоча навіть 100 не кардинально змінили б ситуацію. Невідомо, чи є в нас час чекати на значну допомогу, підкреслив експерт.
За його словами, пропозиція деяких союзників полягає в тому, щоб Україна визнала неможливість повернення окупованих територій військовим шляхом, і прийняла прискорений вступ до НАТО з одночасними інвестиціями в відновлення підконтрольних уряду територій. Однак, де-факто контроль Росії над окупованими територіями не буде юридично визнаним, і згодом можливі дипломатичні перемовини щодо їх повернення.
Як приклад Ступак навів Фінляндію, яка втратила частину території після війни з СРСР, але створила такі умови життя, що росіяни тепер прагнуть виїхати до цієї країни. Аналогічна ситуація була між Західною та Східною Німеччиною. Експерт переконаний, що Україні варто працювати над створенням таких умов, щоб мешканці окупованих територій хотіли об'єднатися з нею. Це передбачає боротьбу з корупцією та реформування державних інституцій.
Також Україна буде наполягати на збереженні санкцій проти Росії навіть у разі дипломатичного вирішення питання. Ступак наголосив, що скасування санкцій – це складний процес, і Росія не зможе просто так повернутися до повноцінної економічної співпраці з іншими країнами.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Україні можуть запропонувати членство в НАТО в обмін на території.
Новини