Рубрики
МЕНЮ
Белоокая Ира
Про це свідчать дані соціологічного дослідження "Громадяни
України на польському ринку праці. Нові виклики й перспективи", передає портал "Коментарі"
з посиланням на "Укрінформ".
Українці в Польщі. Фото з відкритих джерел
Організаторами опитування виступили Фонд підтримки мігрантів на ринку праці EWL, Центр східноєвропейських студій Варшавського університету та міграційна платформа EWL.
Серед респондентів 40% — це українці, котрі переїхали до Польщі після початку повномасштабного вторгнення., 60% — це довоєнні мігранти.
Згідно результатів опитування, 62% хочуть повернутися на Батьківщину в ближчій чи довшій часовій перспективі, 30% біженців, планують залишитися на чужині. Також 50% українців у Польщі заявили про намір подавати документи на отримання посвідки на проживання. Дослідження проводилося у 16 містах, впродовж березня. У ньому взяли участь 500 громадян України.
Серед стимулів залишитися у Польщі, зазвичай: "тут легше знайти роботу", "наші мови схожі", "у мене в Польщі друзі, родичі", "поляки доброзичливо ставляться до українців".
Водночас, залишитись в цій країні респондентам заважає: "переживання за рідних в Україні", "брак грошей на проживання", "погане знання мови", "труднощі в пошуку роботи", "труднощі в доступі до медицини".
Читайте також на сайті "Коментарі", - Уряд Польщі ухвалив доленосний закон щодо українських біженців: деталі Згідно з офіційними даними, польська влада продовжила легальне перебування всіх військових біженців до 4 березня 2024 року. До певного часу, як відомо, легальне перебування українців у цій країні мало закінчитися у серпні 2023 року, після чого біженці, які не мають посвідки на проживання чи іншого польського документа, мали б залишити територію сусідньої держави.
Новини