Головна Новини Суспільство Війна з Росією Ситуація зі зброєю в Україні загрозлива: про що говорять українські виробники
commentss НОВИНИ Всі новини

Ситуація зі зброєю в Україні загрозлива: про що говорять українські виробники

Приватні виробники зброї не отримують державних замовлень та не можуть експортувати зброю

12 грудня 2024, 14:59
Поділіться публікацією:

Україна виробляє власну зброю — за роки повномасштабної війни було презентовано чимало новинок. При цьому приватні виробники ОПК повідомляють про відсутність державних замовлень на 2025 рік. За результатами опитування, проведеного Технологічними Силами України (ТСУ) 75% виробників навіть не ведуть перемовини про державні контракти на наступний рік. Така ситуація спостерігалася на початок грудня 2024 року. 

Ситуація зі зброєю в Україні загрозлива: про що говорять українські виробники

Ілюстративне фото

Зазначається, що лише кожен четвертий респондент підтвердив процес перемовин в розрізі держбюджету на 2025 рік з держзамовниками. 

Опитування показало, що на початок грудня 2024 року підписані перехідні державні контракти на виготовлення й постачання військової техніки мають лише 19% виробників. 

“Контракти, підписані в останньому кварталі цього року, триватимуть до першого кварталу 2025 року. Згідно з опитуванням, більшість компаній з перехідними контрактами — це виробники озброєння та військової техніки, виробництво яких триває від 1 до 5 місяців. Водночас зброярі, які виготовляють складну технологічну продукцію, в тому числі Deep Strike, з циклом виробництва 6-8 місяців, складають дуже незначну частину”, — йдеться у поясненні до результатів опитування. 

65% приватних виробників зазначили, що не мають наразі перехідних контрактів. 16% — перебувають у процесі перемовин з держзамовниками на укладення контрактів. 

При цьому, на думку аналітиків ТСУ,  жодна з опитаних приватних компаній ОПК не вірить, що держава спроможна завантажити їхні виробничі потужності на 100%. 

Більш ніж половина компаній прогнозують, що отримають завантаження за державними контрактами у 2025 році менш як на 30%. Ще 32% припускають, що виконання держзамовлення запустить до 50% потужностей. І тільки 13% розраховують, що працюватимуть на 80% спроможностей. 

“І при цьому держава забороняє експорт зброї. А популісти кричать, мовляв, це злочин під час війни дозволяти "наживатися". У людей немає банального розуміння бізнесу, розуміння базових понять як "оборотні кошти", реінвестиції, завойовування ринків тощо”, — йдеться у повідомленні ТСУ.


Ситуація зі зброєю в Україні загрозлива: про що говорять українські виробники - фото 2


Нагадаємо, що Україна вимагає від США, як розповідав портал “Коментарі”, нових рішень щодо зброї. 




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини