Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Інавгураційний саміт миру в Швейцарії став для України важливим плацдармом в боротьбі за контроль над подальшим розвитком мирного процесу, підкреслив політолог Володимир Фесенко і додав, що насправді ця боротьба лише починається.
Саміт миру
На його думку, наступним етапом цієї боротьби стане обговорення того, де і як будуть відбуватись наступні етапи переговорів, хто буде їх організатором, на яких умовах буде залучатись до переговорного процесу терористична Росія.
Фесенко вважає, що Росія і Китай будуть намагатися перехопити ініціативу в подальшому розвитку переговорного процесу. Втім, додає експерт, це не означає, що вже найближчим часом треба проводити новий саміт миру.
Саме тому, на його думку, не варто проводити саміт заради інформаційного приводу і бажання Швейцарії якнайшвидше залучити до переговорів Росію. Тому Україні зараз варто зосередитись на визначенні стратегії і тактики наступного мирного процесу.
Щоб Росія погодилась на реалістичний мирний процес і переговори, в яких треба буде враховувати інтереси і позиції України, Росію треба примусити до переговорів, в першу чергу зупинивши агресора на фронтах в Україні, максимально збільшивши ціну війни для агресора і у воєнний спосіб і шляхом санкційного економічного тиску на Росією, вважає політолог.
За його словами, дипломатичний фронт матиме додаткове значення, він має фіналізувати зусилля воєнного і санкційного тиску на Росію. Коли для України буде можливість вести переговори з позицій сили, тоді буде варто проводити наступний саміт, підсумував експерт.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав про головні досягнення Саміту миру в Швейцарії.
Новини