Рубрики
МЕНЮ
Моесеенко Валентина
Хірурги видалили з грудей пораненого військового цілу гранату, інформують "Коментарі". "Це шок! Приємний, — написала заступниця міністра оборони України Ганна Маляр у соцмережах, коментуючи унікальну операцію. — Не кожне поранення в області серця є смертельним".
Гранату, що не розірвалася, дістали хірурги з тіла бійця
Військові лікарі провели операцію з видалення гранати ВОГ (з російської — выстрел осколочный гранатометный), яка не розірвалася, з тіла військовослужбовця. Її діставали у присутності двох саперів, які страхували безпеку медичного персоналу.
"Операція проводилася одним з найдосвідченіших хірургів ЗСУ — Андрієм Вербою без електрокоагуляції, оскільки граната могла детонувати у будь-який момент, — уточнила Маляр. — Оперативне втручання пройшло успішно, а пораненого військовослужбовця було відправлено на подальшу реабілітацію та відновлення".
Довідково: граната дульнозарядна, тобто подається в ствол гранатомета через дуловий зріз. Зовні корпусу є готові нарізи, які надають гранаті обертальний рух під час її руху по каналу ствола. Постріл виконаний за "безгільзовою" схемою, тобто метальний заряд разом із засобом займання розташовується в донній частині корпусу гранати. За технічними характеристиками, підривник гранати є головним, ударним, миттєвої та інерційної дії, напівзапобіжного типу з піротехнічним далеким зведенням і самоліквідатором. Не дозволяє використовувати гранату на малих дистанціях і в приміщеннях, оскільки зводиться після пострілу на дистанції 10-20 м від стрільця.
Читайте також на порталі "Коментарі" — будні лікарів воєнного часу: польські медики продовжують допомагати Україні на полі бою.
Новини