Головна Новини Суспільство Війна з Росією Що не так з перемир'ям в повітрі: яку помилку допустила Україна
commentss НОВИНИ Всі новини

Що не так з перемир'ям в повітрі: яку помилку допустила Україна

Сторони домовляються про мораторій на удари по енергетичних об'єктах

26 березня 2025, 20:13
Поділіться публікацією:

Замість мораторію на удари по енергетичній інфраструктурі Україна повинна запропонувати мораторій на удари ракетами і далекобійними дронами без прив’язки до інфраструктурних та енергетичних об’єктів.

Що не так з перемир'ям в повітрі: яку помилку допустила Україна

РФ і Україна домовляються про перемир'я. Фото з відкритих джерел

"Умова має буде проста: припинення будь-яких ударів вглиб територій України та РФ. Ворог має припинити застосування "Шахедів" та ракет дальньої дії", — сказав політолог Ігор Рейтерович.

На його думку, спроби домовитися про припинення ударів по енергооб’єктах – абсолютно неправильна історія.

"По-перше, нереально скласти повний список таких об’єктів. По-друге, росіяни й надалі завдаватимуть удари по цивільній інфраструктурі чи школах, розповідаючи, що атакували військові об’єкти. І по-третє, як запевняють фахівці, мораторій на удари по енергетичних об’єктах вигідний Росії. Справа в тому, що Україна наносить куди більшу шкоду РФ своїми ударами по російських нафтопереробних заводах, ніж росіяни своїми ударами у відповідь", — пояснив він.

На його переконання, потрібно не перелік енергооб’єктів складати, а визначити типи ракет і безпілотників, які не можна буде запускати в обидві сторони.

"З великою ймовірністю, росіяни відмовляться від такої пропозиції. І тоді в України з’явиться можливість звинуватити Путіна, який раніше віддавав наказ російській армії припинити удари по енергетичній інфраструктурі, у порушенні власного слова", — зауважив політолог.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що за словами американського президента, РФ та Україна домовилися про припинення вогню в морі, а інші країни будуть залучені до процесу моніторингу за його дотриманням. Дональд Трамп заявив, що США розгляне прохання російської сторони про послаблення американських санкцій. "У нас тривають глибокі дискусії з Росією та Україною. І я б сказав, що все добре, але це ситуація, якої не повинно бути ніколи. Це все, що я можу повідомити. Але дуже великі й детальні розмови відбуваються зараз з обома сторонами", — сказав він.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини