Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Російський диктатор Володимир Путін здійснить 16-17 травня перший закордонний візит після фейкової інавгурації. Він вирушить до Китайської Народної Республіки (КНР), де зустрінеться з її лідером Сі Цзіньпіном. Міністр закордонних справ країни-агресора Сергій Лавров із цього приводу цинічно заявив, що Москва та Пекін зацікавлені в тому, щоб бути лідерами щодо встановлення демократичного світопорядку. Минулого тижня Сі Цзіньпін відвідував Європу, сподіваючись, ймовірно, просунути свої "миротворчі" ідеї. Чого чекати від зустрічі китайського та російського лідерів? Чи давитиме Сі на Путіна, щоб той знизив напруження агресії, чи продовжить підігравати йому? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Путін та Сі Цзіньпін. Фото: з відкритих джерел
Експерт з міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілля Куса поділився таким коментарем:
Китай, зі свого боку, скаже, що дружить із РФ, виступає за мир у всьому світі. І, в принципі, все, констатує експерт.
На його думку, не буде якихось серйозних проривів ні в китайсько-російських взаєминах, ні, тим більше, в ракурсі російсько-української війни.
Політтехнолог Борис Тізенгаузен зазначає, що, зважаючи на все, візит Сі до Європи не особливо увінчався успіхом. Тож і від путінського в КНР чекати якихось проривів навряд чи варто.
Він вважає, що в результаті Путін і Сі вийдуть з позицією, що базується на китайській мирній формулі, яка передбачає здачу окупованих українських територій росіянам.
Глава Центру дослідження соціальних перспектив Донбасу, екс-член української делегації у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі Сергій Гармаш не бачить передумов для того, щоб позиція Китаю щодо війни в Україні радикально змінилася.
Він акцентує, що ті втрати, які КНР потенційно може зазнати (за нинішньої позиції Заходу) щодо співпраці з РФ, набагато менші, ніж те, що Москва може запропонувати Пекіну.
Тому, продовжує він, якихось радикальних змін після путінського візиту до Китаю чекати не варто. Швидше за все, співробітництво триватиме, КНР і далі таємно підтримуватиме агресію Росії проти України.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Глобальний саміт миру: чого вже зараз намагаються досягти союзники України.
Новини