Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
На платформі Reddit опублікували тред, у якому користувачів соцмережі з Азії запитали про те, як у їх країнах висвітлюють війну Росії проти України. У деяких країнах ЗМІ та населення підтримує Україну та висловлює солідарність, тоді як в інших поширена російська пропаганда.
Що думають азійці про війну в Україні
Користувачів Reddit запитали: "Мешканці Азії, як висвітлюють російсько-українську війну у ваших країнах?"
Я особисто підтримую Україну і мій уряд робить багато чого за лаштунками: сінгапурські ПТРК, 40-міліметрові гранати, БТРи, які або виготовляються тут або потребують нашої згоди на експорт. Так, чи інакше, вони потрапляють до німецьких пакетів допомоги Україні.
Ми геополітично цілком покладаємось на принцип "глобального порядку заснованого на правилах", але загальний настрій у суспільстві серед людей, які не читають New York Times чи західні ЗМІ — це цілковита байдужість до конфлікту як до європейської локальної війни, яка нас не дуже торкається, за винятком цін на зерно. Сумно це говорити, але, чесно кажучи, ми демонструємо таку ж реакцію, як і європейці на конфлікт у Судані.
Офіційні новини, зокрема телебачення, газети, авторитетні новинні сайти — не відрізняються від західних, але моя країна Індонезія здебільшого дотримується нейтралітету і просто виступає за мир. З іншого боку в так званих "новинах" на YouTube чимало каналів, які якимось чином захищають Росію.
Я з Індії. В інтернеті можна побачити різні табори. Люди, які загалом позитивно ставляться до Росії та Путіна через історичні зв'язки, як правило, вважають, що Україна винна. Люди, які визнають, що Росія є агресором, але хочуть, щоб Індія залишалась нейтральною і торгувала з усіма. Люди, які м'яко підтримують Україну. Люди, які є прозахідними і в переважній більшості підтримують Україну. Це також прихильники змін нашої зовнішньої політики.
Ліві та антизахідні вважають, що в усьому винний НАТО. Більшість населення не дуже багато знає про Україну і не переймається нею. Чимало індусів у реальному житті також не турбує Росія. Це просто велика країна далеко на півночі. Можливо під час холодної війни, чи навіть у 90-х роках було інакше, але зараз Росія не має великого культурного впливу.
Національні ЗМІ, що підтримують уряд, як правило схиляються до проросійських та антиукраїнських позицій та відстоюють наше право торгувати з ким завгодно.
Коли все почалося, про це багато говорили у Бангладеші, але після першого року згадували не дуже часто. Західні новини рідко доходять до нас, хіба що потрапляють у заголовки газет, коли стається щось значне або дуже важливе.
Моя країна також утрималась під час голосування з цього приводу, і я розумію чому — ми не глобальні гравці.
Я не японець, але давно тут живу. Росію зображають як явного агресора, а страждання українського народу є основною темою висвітлення в новинах. Час від часу висловлюється розуміння того, що якщо Росії дозволять вторгнутись в Україну без жодних наслідків — це створить прецедент, який безпосередньо загрожуватиме безпеці самої Японії та стабільності у східній Азії.
В урядовій "Білій книзі" з питань оборони, де йдеться про збільшення військових витрат, написано, що "Україна — це майбутнє Азії", і постійно наголошується на загрозі збоку країн, які намагаються "в односторонньому порядку змінити силою існуючий статус-кво".
Як південнокорейські ЗМІ, так і населення, за винятком небагатьох прихильників теорій змови, підтримують українців і обізнані про найгірші воєнні злочини та масові вбивства, скоєні росіянами в Україні. Крім того, більшість гомофобів і соціальних консерваторів, яких хоче залучити на свій бік Росія, — це молоді чоловіки, які будуть призвані до армії і постануть перед загрозою з боку Північної Кореї, а також старі християни, які з часів Корейської війни тісно пов'язані з США.
Однак Південна Корея має справу з конституційною кризою пов'язаною з Юном і його воєнним станом, тому останні новини щодо війни мають обмежений характер і перебувають поза увагою широкої громадськості.
У Малайзії більшість людей налаштовані рішуче проти Заходу, тому, хоча більшість з нас дотримується нейтралітету, ми дещо схилялись до Росії, особливо після того, як США підтримали геноцид палестинців. Тепер, коли Трамп, очевидно, симпатизує Путіну, ми розгублені і не розуміємо, що відбувається.
Твердження про те, що Китай відреагував на це нейтрально, не відповідає дійсності. Китайський уряд агресивно захищає Росію і зображує Україну як лиходія, а Захід — як головного винуватця. У перші години війни китайські соціальні мережі святкували її початок. Державні ЗМІ без жодної критики повторювали російські джерела, поширюючи заяви про те що Київ паде за одну годину і 22 хвилини.
Люди цьому раділи. Всіх, хто намагався захистити Україну, закидали звинуваченнями в тому, що вони є ручними собачками Заходу. Навіть висловлення співчуття українському цивільному населенню і заклики до миру ставали ярликом лицеміра.
Люди вигукували: "А ти молився за дітей в Газі і Сирії?". І неважливо, молились ви чи ні. Суть полягала в тому, що повністю виключити будь-яку симпатію до України тільки тому, що її підтримує Захід. Ще до того, як Трамп заявив, що Зеленський втягнув Україну в війну, китайський дискурс активно звинувачував його в цьому.
Ситуація дещо покращилась, коли війна затягнулась, здебільшого через те що Росія не перемогла швидко. Але цей був не бум моральним пробудженням — це було більше схоже на: "Я думав, що ви достатньо сильні, щоб провчити Захід. Я у вас розчарувався".
Як і раніше є прямі перельоти без пересадок з усієї Росії, в тому числі безпосередньо "Ааерофлотом". Пхукет і Паттая перетворились на міні-російські анклави за кількістю населення. Багато пунктів обміну валюти досі приймають російські рублі.
Новини, як правило, не публікуються тайською мовою. В англомовних виданнях час від часу з'являються дивні нейтральні сюжети.
У Камбоджі люди жаліють українців, але водночас вважають, що їх обдурив Захід, щоб нацькувати на них Путіна. Це справжня трагедія… Але загалом ми щасливі, що війна десь в іншому місці.
Такі наддержави, як Росія та США завжди будуть починати війни. Ми просто радіємо, що це відбувається деінде, бо В'єтнамська війна, породивши режим Червоних кхмерів, спустошила Камбоджу.
Я філіппінка. Загальний консенсус тут у переважній більшості антиросійський. Росія – агресор, а Україна – жертва. Це не дивно, оскільки антикитайські настрої тут високі та включають їхнього союзника – Росію, а нещодавно ще й російський підводний човен вторгся до філіппінських акваторій.
Торік Зеленський навіть відвідав столицю і обговорив з нашим президентом можливість відкриття українського посольства в Манілі. Між Україною та Філіппінами існують дипломатичні відносини, але жодна з країн не має посла-резидента.
Вторгнення було в усіх новинах у перші дні, але останнім часом про нього майже не згадують основні ЗМІ.
Російську сторону зображають позитивно, "Україна" і "комік" Зеленський незмінно є дурнями, ідіотами, на межі капітуляції і смерті, проданими союзниками, тоді як "президент Путін", як завжди, наступає їм на п'яти, впевнений у собі і має перевагу.
За великим рахунком усі державні ЗМІ є російськими маріонетками. Це В'єтнам — найвідданіший друг Росії, за винятком Білорусії та Північної Кореї.
Я жив на Тайвані, у якого серйозні політичні проблеми з Китаєм. До початку російсько-української війни я думав що війни — це жарт, адже ніколи не бачив їх раніше. Після початку війни я зрозумів, наскільки ми самі наблизились до неї. Раніше ми думали, що вторгнення Китаю на Тайвань — повна нісенітниця, і навіть якщо це станеться, то через десятки років.
Тепер я щодня живу в страху, що Китай захопить Тайвань. Багато тайванців намагаються втекти до інших країн, оскільки чимало політиків заявляють, що Китай офіційно вторгнеться до нас приблизно у 27-му році, а це не за горами.
Я з Казахстану, але новин взагалі не читаю. Але офіційно наша країна є нейтральною у цій війні. Хоча люди зазвичай більше підтримують Україну, здебільшого через те, що російські політики та журналісти погрожують анексією наших північних територій
Я з Ізраїлю. Ми підтримуємо Україну, особливо від тоді, як вона стала на наш бік. А до цього нікому окрім російсько-української спільноти не було діла до війни, навіть якщо хтось ставав на бік Путіна.
Я вірменин. Залежно з яких джерел. Проросійські джерела стверджують, що в усьому винувате НАТО, а Росія не мала вибору. Прозахідні джерела стверджують, що Путін просто хоче відновити Радянський Союз. Чесно кажучи, це відстійно, що більше немає правди, одні лише альянси.
Я живу в ОАЕ. Тут вважають, що це справедливо, і підтримують Росію, бо вона є одним з наших найбільших союзників. Виправдовують вторгнення тим, що США і НАТО розмістили системи протиракетної оборони в Польщі та Румунії, а також, що українці "вбивали" етнічних росіян на Донбасі.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що мандрівники з Reddit назвали найгірші країни, які відвідували.
Також "Коментарі" писали, що в Південній Кореї визначили найнебезпечнішого лідера світу. Путін лише четвертий.
Новини