Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Після зустрічі у Ватикані заяви президента США Дональда Трампа та президента України Володимира Зеленського дають підстави говорити, що перемир’я у війні стало ближчим, ніж будь-коли. Втім, як зазначає оглядач The Telegraph Річард Кемп, мир навряд чи стане перемогою для України.
Трамп і Зеленський
На цьому етапі, вважає експерт, поступки Києва практично неминучі. Росія бере верх у виснажливій війні, тоді як Трамп, навіть якщо вирішить активно втрутитися, навряд чи зможе розраховувати на підтримку західноєвропейських країн. Їхні запаси боєприпасів виснажені, а політична воля боротися за свої народи й тим більше за інші – надто слабка.
На думку The Telegraph, Україна опинилася перед фактичним вибором: вести переговори, спираючись на останні мирні ініціативи Трампа, що передбачають поступку значної частини окупованих територій.
За оцінкою видання, сигнали з Вашингтона свідчать про те, що Путін може погодитися на ці умови, особливо під загрозою нових санкцій. Кремль змушений буде зважувати подальше ведення війни проти економічних збитків для Росії. У разі припинення вогню Путін зможе представити це росіянам як перемогу, незалежно від того, чи вважатимуть вони такі втрати виправданими.
Для Володимира Зеленського, водночас, підписання миру на умовах втрати великих територій означатиме серйозне ослаблення його позицій усередині країни. Аналітик наголошує, що навряд чи після такого кроку він довго залишатиметься на посаді президента, тоді як Путін, імовірно, вже готує плани використання майбутнього хаосу.
Кемп також вказує, що ситуація в Україні оголила слабкість НАТО, чим обов’язково скористається не лише Росія, а й Китай, Іран та інші режими, що прагнуть кинути виклик Заходу.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що експерт з мови тіла розкрив, що насправді відбулося між Зеленським і Трампом під час зустрічі у Ватикані.
Новини