Головна Новини Суспільство Війна з Росією Російські безпілотники збивати стане ще складніше: які хитрощі вигадує ворог
commentss НОВИНИ Всі новини

Російські безпілотники збивати стане ще складніше: які хитрощі вигадує ворог

Нові дрони використовуватимуть комбіновані боєприпаси

сьогодні, 08:48
Поділіться публікацією:

Повномасштабна війна Росії проти України продовжується. І противник не стоїть дома, удосконалюючи своє озброєння. Що означатиме налагодження у Росії виробництва реактивного дрону? На які хитрощі йде ворог? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, вивчивши думки експертів.

Російські безпілотники збивати стане ще складніше: які хитрощі вигадує ворог

Дрони-камікадзе. Фото: з відкритих джерел

Нові російські безпілотники мають кілька особливостей

Експерт з авіації Богдан Долінце в ефірі телемарафону розповів, що країна-агресор налагоджує виробництво реактивних Shahed-238 — Герань-3, які розганятимуться до 500 км/год., мобільним групам значно важче збиватиме таку мету, бо час на її виявлення скоротиться в кілька разів.

"Якщо говорити про нові безпілотники, то ми бачимо декілька особливостей. Це фактично поява безпілотників з реактивною тягою. Тобто, це використання більш швидкісних цілей. З іншого боку, це модифікація тих боєприпасів, які використовує ворог. В першу чергу, мова йде, як правило, за боєприпаси з комбінованими бойовими частинами. Тобто, це або осколково-фугасні, або фугасні запальні боєприпаси", — сказав Долінце.

Він додав, що друга важлива складова – збільшення ваги бойової частини таких дронів. Також Shahed-238 – Герань-3 фактично мають збільшену швидкість, яка становить до 500 км/год. Так само вони можуть мати збільшену бойову частину до 90 кг та радіус дії, який може досягати до 2-2,5 тисячі кілометрів.

Долінце пояснив, що, швидше за все, йдеться про використання не нового двигуна, а вже існуючого іранського турбореактивного двоконтурного турбореактивного двигуна Deutz 1012.

Він додав, що в той же час двоконтурний двигун має свої недоліки.

"В першу чергу – такі двигуни мають більш виражений тепловий слід, тобто вони можуть бути більш ефективно виявляться й знищуватися ППО, які використовують теплові головки самонаведення. По друге, такі безпілотники, як правило, мають характерний звук, схожий на звук крилатої ракети...", — сказав експерт.

Окупанти намагаються замінити західні комплектуючі у своїх БПЛА

Заступник директора української компанії з виробництва коштів РЕБ, колишній офіцер Повітряних сил ЗСУ Анатолій Храпчинський заявив в ефірі 24 каналу, що Росія розуміє, що Україна знайшла ефективні методи протидії "Шахедам", тож намагається шукати нові шляхи удосконалення своїх БПЛА.

"Тому ми бачимо зміни в антенах, які є стійкими для засобів РЕБ. Раніше були "Комети" на чотири патч-антени, зараз ми бачимо на більшу кількість. Вже є факти застосування китайських антен, які використовуються для чіткого позиціонування в повітрі", — сказав Храпчинський.

Експерт додав, що окупанти також намагаються замінити західні комплектуючі у своїх БПЛА китайськими, російськими чи білоруськими аналогами. Крім того, ворог намагається збільшувати корисне навантаження своїх дронів.

"Терористична країна передбачає завдання якомога більшої шкоди серед цивільного населення. Додатково намагається створити у дронах, які не є бойовими, а використовувалися переважно для перевантаження системи ППО — це ми кажемо про пародії, про "Гербер". Туди вже навіть вкладає вибухову частину. Для того, щоб мали якісь наслідки від підриву, якщо знайде хтось із цивільних", — додав Храпчинський.

Читайте також на порталі "Коментарі" – в Україні відповіли, наскільки глибоко безпілотники ЗСУ можуть бити в глиб Росії.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини