Росіяни почали частіше здаватися в полон: в чому причина
Український проєкт "Хочу жити" закликає росіян здаватися до полону
Російські військові у березні вдвічі частіше звертались щодо здачі у полон, ніж у грудні минулого року. Про це повідомляють "Коментарі" з посиланням на заяву співробітника Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Віталія Матвієнка в ефірі "Свобода Ранок".
За його словами, це пов’язано з очікуваним контрнаступом ЗСУ та значними втратами російських сил на фронті.
"Пік звернень відбувся у березні цього року. Зафіксували понад 3 тисяч звернень і така тенденція зберігається і в квітні. Якщо порівнювати із груднем, то в грудні 2022 року ми зафіксували 1,5 тисячі звернень, у березні більше 3 тисяч", – каже Матвієнко.
За його словами, протягом 7 місяців існування проєкту "Хочу жити", куди російські військові можуть звернутися для того, щоб здатися у полон, звернулося понад 15 тисяч російських військовослужбовців та їхніх родин. У полоні російські військовополонені отримують харчування, медичний огляд та можливість спілкування з рідними.
Україна підкреслює, що дотримується законів та звичаїв війни, а також Женевських конвенцій, які зокрема регулюють права військовополонених під час воєнних конфліктів. Згідно них, заборонено покарання полонених їжею, полоненим дозволяється паління тютюну. Постачання одягом лежить на стороні, яка тримає військовополонених, повинне бути забезпечене його лагодження. Для робіт повинні бути передбачені спецкомбінезони. У таборах військовополонених повинні бути лавки з торгівлі продуктами і предметами побуту. Також статті конвенції обмовляють свободу проводження релігійних обрядів, заохочення спортивних та інших захоплень в таборі полонених, право на перекладачів або допити рідною мовою для військовополоненого.
На Великодні свята Україна повернула з полону 130 своїх полонених, до Чечні повернулись п'ять полонених кадирівців. Та голова Чечні впевнений, що вони мають знов опинитися на передовій, щоб спокутувати ганьбу полону.