Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Зараз одночасно відбуваються два процеси, які на перший погляд здаються такими, що суперечать один одному, вважає військовий аналітик Данського королівського оборонного коледжу Андерс Нільсен.
Війна в Україні
За його словами, з одного боку, почалися переговори між РФ та США, Дональд Трамп зробив кілька кроків назустріч росіянам, і здається, що американська військова підтримка України поступово зменшується. Через це, додав експерт, диктатор Володимир Путін зараз виглядає більш впевненим у собі та своєму успіху, ніж раніше.
З іншого боку, додає Нільсен, на полі бою російські успіхи стають дедалі скромнішими — темпи їхнього просування знижуються щомісяця після піку в листопаді минулого року, і, схоже, Україні вдалося стабілізувати лінію фронту.
На його думку, першою проблемою для росіян є виснаження їхньої армії. Він додав, що це вже далеко не та армія, яка розпочинала масштабний наступ восени 2023 року: механізовані атаки стають дедалі рідкісними, на штурми все частіше йде не прикрита бронею піхота. Зібрати ударне угруповання для спроби маневреного прориву в умовах настільки сильного виснаження бойових машин стає для росіян все більш складним завданням.
Третій чинник, який грає на боці України, — дрони, які на поточному рівні розвитку технологій зрушують баланс сил у бік оборонця.
Таким чином, вважає експерт, поки завдання відновлення наступального імпульсу виглядає для росіян вкрай складним, і є сумніви, наскільки успішним такі спроби зможуть бути.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав , що окупанти нібито планують увірватися до Дніпропетровської області.
Новини