Росіян кличуть на антивоєнний мітинг – чи може це розхитати ситуацію всередині РФ
Такі протестні заходи повинні проводитись росіянами на постійній основі біля російських посольств по всіх країнах світу
Антивоєнний комітет Росії закликає росіян-емігрантів вийти 24 лютого, у річницю вторгнення російської армії в Україну, на акцію протесту проти цієї війни. У зверненні наголошується, що "антивоєнні протести в РФ об'єктивно неможливі або надзвичайно небезпечні: потенційне покарання за будь-який протест вже наближається до довічних термінів", а тому закликають протестувати тих, хто виїхав із країни-агресора (нібито близько мільйона людей). Наскільки дієві такі заклики і такі акції? Чи є можливість розхитати ситуацію саме всередині Росії? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Протести біля російських посольств в інших країнах – цілком аргументований та зрозумілий жест
Медіаексперт, член Ради з питань свободи слова за президента Володимира Зеленського, екс-заступник міністра інформполітики (з 2015 по 2016 рр.), радник міністра оборони України (2014-2015) Тетяна Попова поділилася такою думкою:
На думку Тетяни Попової, як мінімум, ті, хто вважає себе "хорошими росіянами", мають показати свій опір, свій протест, хоч би таким чином.
Проти нас воює не путінізм, а рашизм
Директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк вважає, що російська опозиція скоріше імітує опозиційність. Реальною опозицією Путіну, на його думку, зараз є виключно Україна, яку підтримують закордонні партнери.
Тож, продовжує він, Україні точно не доводиться розраховувати на переворот усередині РФ силами самих росіян.
Акції, до яких закликає Антивоєнний комітет Росії, гарні за принципом "на безриб'ї і рак – риба"
Глава платформи Єдиний координаційний центр, політолог Олег Саакян не вірить, що подібні акції здатні розхитати ситуацію в Росії.
Він наголошує, що акції, до яких закликає Антивоєнний комітет Росії, гарні за принципом "на безриб'я і рак – риба". Практичної користі від них мало, упевнений Олег Саакян. Але хоча б в інформаційному плані, з погляду зміщення повістки всередині РФ, необхідності режиму якось реагувати на подібні дії, це хоч щось. Не те щоб серйозний, але дратівливий фактор для режиму.
І такий фактор, зазначає експерт, може виявитися корисним на тлі вкрай непопулярної мобілізації, що триває в РФ (і новий виток якої очікується незабаром, за даними розвідки).
Читайте також на порталі "Коментарі" – одного бажання мало – чому Литва не зможе передати Україні активи РФ.