Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Хоча Україна все ще зберігає перевагу над Росією в інноваціях, у сфері виробництва Москва виявилась результативнішою. Про це в інтерв’ю Financial Times розповів засновник і генеральний директор одного з провідних українських виробників дронів TAF Drones Олександр Яковенко.
Дрони на війні (фото з відкритих джерел)
"Росія просувається поступово. Якщо ситуація залишиться такою ще на два роки, ми не зможемо тримати оборону", – заявив він.
За його словами, два роки тому Україна випереджала РФ на два кроки, зараз — лише на один.
У матеріалі підкреслюється, що винахідливість українських стартапів у галузі дронів стала однією з небагатьох позитивних сторін як для економіки, так і для зусиль зі стримування російського тиску. Однак і Росія здійснила прорив у способах використання та постачання безпілотників, що призвело до серйозних наслідків як на фронті, так і в українських містах.
Уточнюється, що дрон, який сьогодні вважається проривним, уже через кілька місяців може втратити актуальність через появу нових зразків. Так, за словами Яковенка, у 2023 році середній радіус дії дрона-камікадзе з бойовим навантаженням 1 кг становив 5 км. Наразі такі дрони здатні пролетіти 40 км, несучи до 3 кг вибухівки.
Одним з останніх значних нововведень з боку Росії стало впровадження оптоволоконних дронів, які не можна заглушити, бо вони використовують не радіозв’язок, а тонкий, як волосина, кабель. Яковенко визнав, що ці дрони не стали кардинальним проривом через обмеження — дальність дії кабелю не перевищує 20 км і він часто виходить з ладу на морозі. Водночас він припускає, що їх застосування посилиться вже влітку.
Крім того, Яковенко прогнозує, що 2025 рік стане періодом широкого використання наземних безпілотників:
"2025 рік стане роком колісних роботів. Вони будуть евакуювати людей з лінії фронту, і якщо буде потреба доставити припаси, нам не доведеться ризикувати людьми".
Також він звернув увагу на інші труднощі, зокрема на необхідність перегляду ланцюгів постачання через зростання напруги у відносинах між США та Китаєм.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що стало відомо, що Путін вимагатиме на переговорах. Останнім часом риторика Дональда Трампа щодо Росії стала помітно жорсткішою, що викликало реакцію з боку Кремля. Водночас ця реакція наразі обмежується лише словесними відповідями, і немає ознак того, що Володимир Путін готовий переглянути свої максималістські амбіції в Україні. Про це повідомляє The Times.
У матеріалі зазначається, що після висунення ультиматуму з боку України та Заходу щодо 30-денного припинення вогню Путін екстрено вийшов у прямий ефір о другій годині ночі. Він запропонував провести прямі перемовини з Україною, однак відкинув можливість негайного припинення бойових дій і знову повторив вимогу усунення "корінних причин" конфлікту.
Новини