Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Доктор економічних наук і співзасновник Європейського центру аналізу та стратегій Владислав Іноземцев прокоментував можливість того, що президент США Дональд Трамп може дистанціюватися від "українського питання" та передати відповідальність Європі.
Війна в Україні. Фото: УНІАН
За його словами, такі ризики справді зростають, адже Європа має значний потенціал для фінансування та військової підтримки України, але їй бракує політичної волі.
"Європа цілком здатна замінити США у питанні допомоги Україні. Її фінансові можливості дозволяють це зробити без суттєвого навантаження. Проте проблема в небажанні європейських лідерів діяти рішуче", — зазначив Іноземцев в інтерв’ю "Главреду".
Він наголосив, що з початку війни ЄС уже надав Україні близько 200 мільярдів євро, однак міг би зробити значно більше.
"Їх стримує страх перед Путіним, його непередбачуваністю, а також побоювання щодо невдоволення власних громадян через соціально-економічні проблеми. Подивимося, чи внесе зміни новий канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, але нинішня нерішучість Європи просто вражає", — вважає експерт.
За його словами, європейські країни роками переконують себе у власній слабкості, хоча насправді мають усі можливості для активнішої участі.
Раніше президент України Володимир Зеленський назвав дві європейські країни, які приєднаються до мирних переговорів, наголосивши, що роль Європи у цьому процесі є безальтернативною. Він також пояснив, чому не веде прямих перемовин із Путіним, підкресливши, що саме позиція російського президента блокує будь-який діалог.
Як вже писали "Коментарі", за останній рік серед українців виріс оптимізм щодо підтримки Заходу у війні з Росією. Більшість наших співвітчизників вірять у продовження серйозної допомоги, але лише Європи, а не США. Про це свідчать дані опитування КМІС.
Новини