Головна Новини Суспільство Війна з Росією РФ використовує нову хімічну зброю: як повинна відповісти Україна
commentss НОВИНИ Всі новини

РФ використовує нову хімічну зброю: як повинна відповісти Україна

Російські військові на полі бою використовують новий вид хімічної зброї, і Україна повинна відповісти на такі дії, сказав в ефірі Еспресо військовий експерт Сергій Згурець

17 червня 2024, 20:11
Поділіться публікацією:

Окупанти почали використовувати проти українських військових хімічну речовину люїзит. Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець зазначив, що люїзит, як і інші бойові отруйні речовини, заборонено використовувати на полі бою згідно з міжнародними правилами ведення війни. Це зобов’язання взяла на себе і Російська Федерація.

РФ використовує нову хімічну зброю: як повинна відповісти Україна

Хімічна зброя

Згурець пояснив, що люїзит є бойовою отруйною речовиною, використання якої було підтверджене декілька разів минулого року. Ця речовина спочатку викликає подразнення шкіри, а потім отруєння, що має вкрай негативні наслідки для життя та здоров’я військових. Він підкреслив, що Росія зобов'язалася не використовувати такі речовини.

За словами директора, перед цим масово використовувалися хлорпікрин у форматі бойових гранат, які застосовуються, зокрема, для розгону демонстрантів. Росіяни використовували хлорпікрин, скидаючи його з дронів.

Згурець наголосив, що використання люїзиту є новим кроком у бік ескалації і порушенням міжнародних норм. Він вважає, що ця ситуація повинна бути розглянута міжнародними структурами, які контролюють дотримання правил ведення бойових дій. Хоча Росія ігнорує ці правила, важливо привертати увагу міжнародної спільноти до фактів використання бойових отруйних речовин. Він висловив сподівання, що відповідні органи України забезпечать збір даних про використання люїзиту та максимальне інформування світової спільноти про такі порушення з боку Росії.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що російські окупанти на фронті почали застосовувати нову хімічну зброю. Ворог використовує боєприпаси з люїзитом — бойовою отруйною хімічною речовиною, яка має запах схожий на квіти Пеларгонії, а колір диму — схожий на багнюку.

Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини