Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Нинішня російська літня кампанія із наступу є перш за все інформаційною спецоперацією, яка за своєю суттю дуже нагадує український контрнаступ 2023 року, щоправда, у дзеркальному, викривленому вигляді. Про це говорить політолог Вадим Денисенко.
Росія
За його словами, кремлівська стратегія передбачає комунікацію одразу з кількома цільовими аудиторіями — і для кожної підготовлено окремий меседж.
Наприклад, для українців — нав’язати думку, що спротив марний, а Росія ось-ось прорве фронт. Основна мета — посіяти страх, зневіру і втому. Для росіян меседж полягає в тому, що обіцяна "перемога вже близько", треба лише трохи потерпіти. Як каже політолог, це важливо на тлі того, що лише 25–30% населення РФ рішуче підтримують війну, тоді як переважна більшість — близько 70% — сподівається на припинення бойових дій через переговори.
Окрім того, РФ надсилає повідомлення Китаю та країнам Глобального Півдня про те, що Кремль насправді вимушений воювати, бо Київ нібито не хоче домовлятися.
А ще РФ звертається до Дональда Трампа із своєрідним закликом почекати і тоді проблема з Україною нібито зникне сама собою. При цьому країнам ЄС посилається сигнал із нав'язуванням страхів щодо можливої загрози для країн Балтії, зокрема Нарви, та балканських держав, таких як Греція (Сувалки).
При цьому Денисенко зауважує, що анонсовані Путіним "буферні зони" не є нічим новим — про демілітаризовані зони Росія заговорила ще півтора року тому, зокрема і у межах так званого "плану Келлога". Тобто ці заяви — лише частина масштабної інформаційної кампанії, яка не має під собою реалістичного воєнного підґрунтя. Жоден з військових, з якими спілкувався експерт, не вірить у здатність Росії реалізувати ці плани.
Окрім того, Денисенко звернув увагу, як РФ досягає свого у інформаційних війнах. Наприклад, обирає тактику "тисячі перемог" — зараз по всій лінії фронту кожен локальний успіх росіяни подаватимуть як історичне досягнення.
А ще РФ вибрала міста для інформатики — Суми, Харків і Запоріжжя, з можливим розширенням дезінформаційного впливу на Полтаву та Дніпро. Саме ці регіони можуть стати епіцентрами фейкових новин і панічних наративів.
При цьому Денисенко переконаний, що наразі Росія не має жодних проривних рішень, а її інформкампанія — це спроба "витиснути максимум" зі старих тез.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, якої ціллю "СВО" одержимий Путін.
Новини