Головна Новини Суспільство Війна з Росією РФ готувалася до війни: які боєприпаси на відміну від України відмовилась знищити
commentss НОВИНИ Всі новини

РФ готувалася до війни: які боєприпаси на відміну від України відмовилась знищити

РФ не приєдналася до Отавської конвенції, тому активно використовує протипіхотні міни

25 листопада 2024, 11:07
Поділіться публікацією:

Надання Сполученими Штатами протипіхотних мін значно посилить можливості Збройних сил України у стримуванні наступальних дій російських військ, заявив в ефірі Freedom військовий експерт Валерій Рябих.

РФ готувалася до війни: які боєприпаси на відміну від України відмовилась знищити

Протипіхотні міни

За його словами, на момент приєднання України до Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін наша держава володіла п'ятим за обсягами у світі арсеналом таких боєприпасів. Водночас Російська Федерація, маючи другий за масштабом арсенал, свідомо уникнула підписання цієї конвенції.

Як підкреслив Рябих, Росія, готуючись до подальшої агресії, не планувала знищувати свої запаси мін. Натомість Україна, яка стала об'єктом нападу, перебуває у значно складнішій ситуації через асиметрію у застосуванні цього виду озброєння, додав експерт.

За його словами, протипіхотні міни, які Україна може отримати від США, матимуть важливе значення, особливо на Східному напрямку, де окупанти проводять масовані атаки. При цьому він додав, що американські міни відповідають сучасним стандартам безпеки — вони оснащені функцією самоліквідації та автоматично стають неактивними після розрядження батарей.

Експерт припустив, що можуть бути надані системи дистанційного мінування ADAM, які дозволяють ефективно створювати мінні поля на стратегічно важливих ділянках. Ці міни мають час самоліквідації у 4 або 48 годин, а за відсутності вибуху стають повністю безпечними для цивільного населення вже через два тижні. За його словами, випадкових поранень тих же цивільних людей від подібних мін після закінчення бойових дій бути не може.

"Але у воєнний час якраз ці міни можуть бути корисними, коли можуть мінуватися напрямки, на яких здійснюється просування супротивника, для встановлення мінних полів на ось таких небезпечних напрямках. Тому це ось рішення, воно може бути досить дієвим на тактичному рівні”, — сказав військовий експерт.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Росія готувалася до війни протягом 30 років.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини