Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру (SIPRI) склав рейтинг країн за імпортом зброї у період з 2019 по 2023 рік. Україна опинилась на четвертому місці за кількістю отриманої зброї, більша частина якої потрапила в країну після повномасштабного вторгнення Росії.
Ринок зброї у світі. Фото з відкритих джерел
Експерти SIPRI проаналізували 170 країн світу, які були основними імпортерами зброї. Лідером у рейтингу стала Індія, яка купила близько 10% від усієї імпортованої зброї у світі. Найбільшу кількість зброї за останні п'ять років Індія купила в Росії.
Після Індії наступними у списку опинились Саудівська Аравія та Катар – близько 8% від світового імпорту військової техніки. Обидві країни отримали більшість озброєння від США. Україна посіла четверте місце в рейтингу за кількістю імпортованої зброї — 4,9%. Найбільшим партнером України також стали США. Пакистан замикає п’ятірку лідерів з 4,3%. Основним постачальником зброї Пакистану став Китай.
Рейтинг країн світу за імпортом зброї у 2019-2023 роках:
Загалом на ці п’ять країн припадає 35% усього імпорту озброєння.
SIPRI вказує, що за останні п’ять років загальна кількість торгівлі зброєю зменшилась на 3,3% у порівнянні з періодом 2014-2019 років. Однак кількість зброї, імпортованої європейськими країнами за цей період, подвоїлася порівняно з попередніми п’ятьма роками. Європа в основному купує зброю в США – 55%. Крім того, США є основною країною на ринку зброї займаючи частку в 17% за експортом та продаючи свою військову техніку в 107 країн світу. Наступною йде Франція та Росія — по 11%.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, як вплинула повномасштабна війна в Україні на ринок озброєння у світі.
Також "Коментарі" писали про реакцію Китаю на звинувачення щодо поставок зброї до Росії.
Новини