Головна Новини Суспільство Війна з Росією Ракета «Орєшнік» родом з Дніпра, куди вперше її скинули окупанти
commentss НОВИНИ Всі новини

Ракета «Орєшнік» родом з Дніпра, куди вперше її скинули окупанти

Росія випробовує ракету «Орєшнік»: що про неї треба знати і чи варто боятися?

16 грудня 2024, 14:33 comments3764
Поділіться публікацією:

Політолог Олександр Кочетков, який в минулому ще й інженер-конструктор конструкторського бюро "Південне" – саме це бюро, до речі, співпрацювало з заводом "Південмаш" у Дніпрі, по якому, як заявляв російський лідер Володимир Путін, сили РФ вдарили "Орєшніком" – каже, що Росія має 10 таких ракет, які планує запустити в рамках випробувань.

Ракета «Орєшнік» родом з Дніпра, куди вперше її скинули окупанти

Ілюстративне фото

В ефірі Радіо Свобода він розповів, що ці ракети можуть нести ядерний заряд, а про їхній запуск Росія зобов’язана попередити заздалегідь Сполучені Штати Америки.

Як з’явилась ракета "Орєшнік"?

"Орєшнік" — це спрощена двоступенева версія ракети "Ярс" з додатковим розгінним блоком, що надає їй здатність створювати кінетичний ефект під час ураження цілей. Ця концепція, за словами Олександра Кочеткова, має більше пропагандистський, ніж практичний характер:

"Орєшнік" походить з радянської розробки твердопаливної ракети "Універсал", створеної в Дніпрі. Після розпаду СРСР документація цієї ракети була передана до Московського інституту теплотехніки, де її адаптували під російські потреби".

Результатом модернізації твердопаливної ракети "Універсал" став "Тополь-М", а згодом міжконтинентальна ракета "Ярс" і її версія ракети середньої дальності "Орєшнік".

Яку загрозу становить "Орєшнік"?

За його словами, наразі Росія використовує запуск ракети "Орєшнік" по Україні як бойове випробування, що є грубим порушенням міжнародних норм. Випробування "Орєшніка" відбуваються без бойового оснащення, але навіть із вибухівкою, додає, ракета не перевищує за потужністю "Калібр" або "Х-101":

"Замість випробувань на полігонах у тайзі, вони завдають ударів по щільно заселених містах України. Один із таких ударів припав на Дніпро, звідки, іронічно, походить історія цієї ракети. Її точність залишає бажати кращого – до 300 метрів. Для порівняння, точність "Кинджала" складає близько 10 метрів. З ядерною бойовою частиною така ракета могла б створити загрозу, але без неї це радше спроба залякати Захід і Україну. Коли вони вдарили по "Південмашу", ці п’ять бойових "гірок" зайшли на декілька метрів у землю і все. Якщо б вони влучили в будинок, то вони б дах пробили і знов-таки пішли в землю, в підвал. На випробуваннях навряд чи вони будуть використовувати якусь вибухівку, але навіть із вибухівкою вона буде потужністю приблизно така, як ракета "Калібр", менша, ніж ракета Х-22, і менша, ніж всі інші ракети, які на нас летять".

Попри заяви російських державних медіа, ракети типу "Орєшнік" можуть бути збиті сучасними американськими системами протиповітряної оборони. Але Україна поки не має таких засобів для перехоплення ракет цього типу, каже Кочетков:

"Ми, до речі, попрохали спеціальний комплекс, є такий стратосферний комплекс, який створений для того, щоб перехоплювати саме такі балістичні ракети у верхніх шарах атмосфери, коли вона ще не розділилася в головній частині. І от там її перехоплюють і знищують. Є такий комплекс THAAD американський, є комплекс "Хец" ізраїльський. Американці не дали нам такого комплексу і зауважили, що загрози великої від цієї ракети немає. І я, як фахівець, з цим погоджуюсь".



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини