Головна Новини Суспільство Війна з Росією Путні планує перемогу: чому на Заході вважають, що Кремль може змусити Київ до миру на своїх умовах
commentss НОВИНИ Всі новини

Путні планує перемогу: чому на Заході вважають, що Кремль може змусити Київ до миру на своїх умовах

Захід міг би допомогти Україні перемогти Росію, але у нього геть зовсім інша стратегія у цій війні, яку він вважає локальним конфліктом

13 серпня 2024, 18:38 comments2286
Поділіться публікацією:

Західні країни продовжують спостерігати, як Росія стає дедалі нахабнішою у своїх діях. Колишній страх перед НАТО, який відчувався на початку війни, поступово зникає на фоні безкарності, яку дозволяє собі Володимир Путін, про це йдеться у статті для  The New York Times  написала Анастасія Едель, автор книги "Росія: ігровий майданчик Путіна: імперія, революція і новий цар".

Путні планує перемогу: чому на Заході вважають, що Кремль може змусити Київ до миру на своїх умовах

Володимир Путін

За її словами, незважаючи на наявні ресурси, Захід не проявляє достатньої рішучості для завершення цієї війни на умовах України. Путін, навпаки, вважає свою перемогу вже майже досяжною, незалежно від того, хто стане президентом США наступного року.

Едель зазначає, що попри неодноразові заяви західних лідерів про підтримку України, вони продовжують сприймати цю війну як локальний конфлікт з мінімальними зобов'язаннями. Військова допомога, що надходить із запізненням і в недостатніх обсягах, не може зрівнятися з російськими ресурсами. При цьому, додає автор статі, додаткові обмеження, такі як заборона на удари по військових об'єктах на території Росії, також знижують ефективність цієї допомоги. Однак недавні наступальні дії українських військ на російській території свідчать про те, що ситуація могла б бути іншою, якби ці обмеження були зняті.

У статті йдеться про те, що Захід, як і раніше, дотримується підходу "занадто мало – занадто пізно", пояснюючи це побоюваннями спровокувати ядерну ескалацію з боку Росії. Вступ України до НАТО залишається спірним питанням через ті ж побоювання. Крім того, Захід не зміг перекрити економічні джерела Росії, незважаючи на численні санкції.

У своїй статті Едель підкреслює, що така ситуація, коли Росія має волю і ресурси боротися до кінця, а союзники України надають лише обмежену допомогу, ставить Україну в надзвичайно складне становище. У певний момент рішучість України може виснажитися, і мирна угода з Путіним, навіть на несприятливих умовах, може виглядати кращим варіантом, ніж продовження війни.

При цьому Едель вважає, що Путін вже планує свою перемогу. Його остання так звана мирна пропозиція, яка передбачає збереження окупованих територій за Росією і заборону Україні на вступ до НАТО, була відкинута багатьма західними лідерами як пропаганда. Проте, Едель зауважує, що це може бути найреалістичнішим сценарієм розвитку війни. Україна, звісно, відкинула цю пропозицію, але в кінцевому підсумку будь-яке припинення бомбардувань може бути розцінено як покращення.

Едель наголошує, що якщо Путін виграє цю війну, поразка України не буде рівномірно розподілена. Мирна угода на умовах Москви буде важким ударом для України, яка може втратити майже 20% своєї території і близько 5 мільйонів людей. Водночас, хоча ця поразка може пом'якшити частковий зрив початкового плану Путіна щодо захоплення Києва і знищення України як держави, для Заходу ця поразка буде важкою, оскільки вона свідчитиме про його нездатність запобігти війні в Європі та успішно покарати агресора. Наступний конфлікт може статися вже на території НАТО, а основний тягар відповідальності ляже на США, які спочатку підтримали Україну, але не виконали всі свої зобов'язання.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Білорусь уже заявила про готовність надати майданчик для переговорів між Україною і РФ.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини