Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Промова кремлівського диктатора Володимира Путіна на форумі у Валдаї є зразком пропаганди, коли всі звинувачення, звернені до Росії, у найдрібніших деталях дзеркаються на Захід, каже політолог Олексій Копитько. Наприклад, зазначає експерт, Путін розпинався з приводу військових блоків, які створюються при домінуванні та для обслуговування інтересів однієї країни, тавруючи НАТО. При цьому про непорозуміння в особі ОДКБ він промовчав, і так буквально у всьому.
Володимир Путін
Як каже Копитько, ключовою була відповідь Путіна на запитання про те, в яких межах РФ визнає Україну.
Також, за його словами, було важливим питання про те, чи РФ розпочне переговори з Україною, після того, як вона погодиться на нейтралітет. Відповідь Путіна полягала в тому, що мова взагалі не про межі України, а про великі домовленості, про довгострокове бачення світового порядку як міцної основи тривалого миру, де Росія займе бажане місце. Короткострокове перемир'я не цікавить РФ, додав експерт.
За його словами, коли Путін стверджує, що його не цікавить перемир'я – його саме це і цікавить, але як тактичний крок. Тому що витрати від війни зростають, а досягти бажаного військовим шляхом не виходить.
Копитько зазначає, що перемир'я дасть змогу задіяти іншу ставку – на колапс України через внутрішню дестабілізацію. Коли Путін заявляє, що тимчасову паузу не можна допустити, тому що Україні підвезуть снарядів і все почнеться заново – це він говорить про себе. Він розраховує "підвезти снарядів", поки Захід тягтиме і сумніватиметься, додав експерт.
За його словами, суть у тому, що Україна наполягала та наполягає на реальних гарантіях безпеки від партнерів. Що передбачає: чи НАТО, чи конкретні зобов'язання. А партнери поки що не дуже готові зібратися з думками, додав політолог. За його інформацією, серйозна розмова про гарантії йшла влітку 2023 року, але потім сталося те, що сталося.
Експерт упевнений, що російський сценарій можна зламати. Для цього потрібні, по-перше, чіткі гарантії від партнерів, в ідеалі – аналогічні тому, що Швеція та Фінляндія отримали на період оформлення вступу до НАТО. По-друге, важлива відсутність ідіотських та несвоєчасних рішень усередині, перегляд неповноцінних політик, які виштовхують людей із країни.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав , що Путін не має наміру змінювати "цілі СВО" після розмови з Трампом.
Новини