Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Українські інновації у галузі радіоелектронної боротьби дозволяють Силам оборони ефективно реагувати на масовані атаки Росії безпілотниками. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в оновленому звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Безпілотник. Фото: з відкритих джерел
Аналітики вказують на те, що зростання внутрішнього виробництва російських безпілотників типу „Шахед” дозволило Росії збільшити кількість дронів, які вона використовує в ударних атаках по Україні, але українські інновації в галузі радіоелектронної боротьби (РЕБ) дозволяють українським військам ефективніше реагувати на російські дронові атаки .
Український військовий експерт Петро Черник заявив в інтерв'ю ArmyInform, що країна-агресор наростила виробництво планерів для безпілотників типу "Шахед", продовжуючи покладатися на іранський або китайський імпорт інших компонентів безпілотників.
Аналітики зазначають, що заяви Черника узгоджуються з оцінкою ISW від жовтня 2024 року про те, що Росія використовує вітчизняне виробництво безпілотників типу "Шахед" для збільшення кількості дронів, які вона запускає в Україні.
Ця динаміка відбита у складі ударних атак, які Росія здійснила по Україні в жовтні-листопаді 2024 року, оскільки для російських сил стало більш поширеним явищем запускати від 80 до 100 (або більше) безпілотників типу "Шахед" та "шахрайських" дронів у складі великих ударні пакети.
Фахівці припускають, що російські війська, швидше за все, використовують велику кількість безпілотників типу "Шахед" та безпілотників-приманок, щоб виявити та придушити українську ППО та мобільні вогневі групи; російські війська найчастіше запускають безпілотники типу "Шахед" разом із більш обмеженою кількістю крилатих та балістичних ракет.
Проте, йдеться у звіті, Україна дає гідну відповідь на цей наплив безпілотників.
За повідомленнями, кількість безпілотників типу "Шахед" або дронів-приманок, які були "втрачені" (не досягли цілей — ред.) завдяки українським засобам РЕБ, значно зросла у жовтні та листопаді.
Експерти вважають, що українські кошти РЕБ суттєво впливають на ефективність цих російських ударних атак та, зокрема, додатково навантажують спільну російсько-білоруську систему протиповітряної оборони.
Читайте також на порталі "Коментарі" — ISW проаналізував, як збільшення російських військових витрат вплине на війну в Україні.
Новини