Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Адміністрація 46-го президента США Джо Байдена попросила Україну утриматися від атак на російські порти, які використовуються для відвантаження нафти на танкери. Проте, якщо Володимир Путін відмовиться від плану Дональда Трампа щодо завершення війни між Росією та Україною, це прохання може бути скасовано. Таку думку висловив Георгій Тука, колишній голова Луганської військово-цивільної адміністрації та ексзаступник міністра з питань тимчасово окупованих територій
Фото: з відкритих джерел
На його думку, завдання ударів по портах разом із падінням нафтових цін стане серйозним економічним викликом для Росії.
"Зниження нафтових цін може стати одним з основних факторів дестабілізації економічної ситуації в Росії. Крім того, удари по трьох ключових морських портах, які використовуються для експорту нафти, можуть завдати серйозної шкоди економіці країни", — зазначив Тука.
За словами Туки, Україна вже здатна здійснити удари по цих портах, однак наразі США утримуються від схвалення таких дій, оскільки це може призвести до різкого підвищення цін на нафту на світовому ринку. Втім, якщо США змінять свою позицію, Україна може створити серйозні труднощі для транспортування російської нафти, обмеживши лише трубопровідний шлях.
Раніше "Коментарі" писали, що офіційний Будапешт назвав додаткову умову подальших санкцій Європейського Союзу проти Росії. Угорщина заявляє, що погодиться на нові санкції лише після домовленості із президентом США Дональдом Трампом. Таку заяву зробив міністр європейських справ Угорщини Янош Бок, якого цитує N-TV. В уряді Орбана вважають, що ЄС має бути дуже обережним, ухвалюючи нові санкції проти Росії. За словами Бока, країни-члени ЄС мають досягти згоди з новою адміністрацією Трампа щодо значення та змісту нового пакету санкцій.
Новини