Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
У діях Дональда Трампа не видно жодних ознак підтримки України — навпаки, адміністрація США почала знімати санкції з російських організацій. Про це в ефірі телеканалу "Еспресо" заявив політолог і міжнародний експерт Максим Несвітайлов.
Фото: з відкритих джерел
"Трамп фактично дав Путіну 50 днів для завершення літньої наступальної кампанії. Він прямо каже: маєш 50 днів — забирай усе, що зможеш, це буде твоє. А потім — домовляйся про припинення. Вони спілкувалися 10 днів тому, і тоді Путін просив 60. Минуло десять — залишилося п’ятдесят. Трамп, по суті, передає йому цю можливість", — заявив експерт.
Несвітайлов зауважив, що заяви Трампа самі по собі мало що означають — сьогодні він обіцяє одне, завтра каже інше. Важливо аналізувати конкретні дії, а вони, за його словами, демонструють відсутність будь-якої реальної підтримки України. Протягом свого президентства Трамп системно тиснув на Київ, прагнучи домовленостей із Москвою.
"Нещодавно США скасували санкції проти 'Росатому', щоб дозволити йому будівництво АЕС в Угорщині. Це й є справжня політика. Нас же підштовхували до переговорів у Стамбулі, закликали до негайного припинення вогню, навіть коли ми пояснювали, що Росія його не дотримуватиметься. Нас також тиснули підписати угоди щодо використання надр. А от на Москву — не було жодного реального тиску", — підкреслив він.
Навіть рішення щодо продажу Україні зброї на $10 мільярдів, за словами політолога, є радше символічним/
"Трамп чудово усвідомлює, що ця допомога не змінить ситуацію докорінно. Тим паче, що це переважно оборонні системи, зокрема Patriot — і не факт, скільки з них ми реально отримаємо", — підсумував Несвітайлов.
Як вже писав портал "Коментарі", Україна поступово наздоганяє Росію у сфері розвитку ударних безпілотників із вбудованим штучним інтелектом, подібних до "Ланцет". Проте головною перешкодою залишається навчання ШІ, який повинен точно розпізнавати цілі на полі бою.