Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
До 9 травня російська армія навряд чи зможе досягти значного прориву на жодному з напрямків фронту або істотно просунутися вглиб української території. Про це в інтерв’ю Oboz.ua заявив колишній співробітник Служби безпеки України Іван Ступак.
Експерт підкреслив, що, аналізуючи відкриті джерела,
наразі не видно достатніх резервів у Росії для реалізації масштабного наступу —
ані на Харківському, ані на Сумському, Херсонському чи Покровському напрямках.
Володимир Путін. Фото: УНІАН
"Так, на Сумщині зафіксовано близько 60 тисяч російських військових, але їх уже перекидають в інші райони. Це не схоже на підготовку до великого прориву. Поки що не видно концентрації серйозних сил. Звісно, більш точні оцінки мають давати наші спецслужби, ГУР та західні партнери, але на сьогодні підстав для тривоги щодо масштабного наступу немає. Росія чинить тиск на різних ділянках фронту — хаотично, іноді сильніше, іноді слабше, але інформації про приховані резерви немає", — пояснив він.
Утім, Ступак припустив, що Володимир Путін може представити певні політичні чи дипломатичні "досягнення" як свою перемогу у зверненні 9 травня.
"Зараз, схоже, для Путіна шукають якісь символічні 'пряники'. Наприклад, уже з'являється офіційна інформація про те, що адміністрація США розглядає можливість де-факто визнати Крим за Росією. Адже вся війна, починаючи з Донбасу, була, швидше за все, спробою відвернути увагу світу від теми Криму", — зауважив колишній офіцер СБУ.
На його думку, ідея прибрати Крим із Конституції України може бути сприйнята Путіним як величезне досягнення.
"До цього додається ймовірне відновлення торгівлі російським газом у Європі, повернення нафтових потоків, обговорення української ГТС. У такому сценарії Путін зможе заявити: ми досягли своєї мети — зупинили вступ України до НАТО, домоглися визнання Криму. Все інше, здається, його мало цікавить. Але з диктаторами ніколи не можна бути впевненим у логіці їхніх дій", — підсумував Ступак.
Як вже писали "Коментарі", російські війська використали так зване "великоднє перемир’я", оголошене Володимиром Путіним, не для припинення вогню, а як можливість укріпити свої бойові позиції — особливо на Лиманському напрямку. Після завершення цього короткотривалого "затишшя" 21 квітня окупанти розпочали інтенсивний наступ силами піхоти.
Новини