Головна Новини Суспільство Війна з Росією Путін може змінити спосіб ведення війни: у США назвали причину
commentss НОВИНИ Всі новини

Путін може змінити спосіб ведення війни: у США назвали причину

ISW вважає, що війна може довести економіку РФ до катастрофічної точки вигоряння

28 жовтня 2024, 07:20 comments1145
Поділіться публікацією:

Незважаючи на те, що російський диктатор Путін намагається переконати, як свій народ, так і світову громадськість у тому, що економіка РФ лише виграє від війни проти України, насправді військові зусилля Кремля дедалі більше ускладнюють економіку РФ. У майбутньому це створюватиме дедалі гостріші виклики для здатності Володимира Путіна підтримувати війну у довгостроковій перспективі. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в оновленому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Путін може змінити спосіб ведення війни: у США назвали причину

Володимир Путін. Фото: з відкритих джерел

Американські аналітики посилаються на публікацію газети The Washington Post, яка в неділю повідомила, що російська економіка "знаходиться під загрозою перегріву". За даними видання, надмірно високі військові витрати Росії стимулювали економічне зростання таким чином, що змусили російські компанії штучно підвищувати зарплати для задоволення попиту на робочу силу, залишаючись конкурентними на тлі високих зарплат російських військових.

The Washington Post також процитувало голову Центрального банку Росії Ельвіру Набіулліну, яка у липні 2024 року попередила, що робоча сила та виробничі потужності Росії "майже вичерпані".

Також видання зазначило, що приватні російські компанії намагаються не відставати від зарплат російських військових і дедалі частіше змушені пропонувати зарплати, які у кілька разів перевищують типові середні показники галузі.

В ISW нещодавно повідомляли, що російська регіональна влада істотно збільшує одноразові бонуси при підписанні контракту для військовослужбовців-контрактників з метою підтримки темпів розгортання збройних сил Росії (приблизно 30 тис. військовослужбовців на місяць). Це підкреслює той факт, що Росія не має нескінченного резерву робочої сили і повинна фінансово і соціально зважати на витрати, що постійно зростають, на поповнення втрат на фронті за рахунок різних шляхів розгортання збройних сил.

В ISW докладно писали про баланс, який Путін намагається досягти між задоволенням потреб свого провоєнного ультранаціоналістичного електорату, який розділяє крайні антимігрантські настрої, а також практичною необхідністю використовувати працю мігрантів як в економічному, так і військовому плані.

"Путін, швидше за все, оцінює, що оголошення чергової хвилі часткової мобілізації або введення загальної мобілізації буде надто дорогим для його режиму. Тому він вдався до криптомобілізаційних зусиль, які, схоже, створюють все велике навантаження на російську економіку воєнного часу", — зазначають у Інститут вивчення війни.

Аналітики ISW також переконані, що нещодавня поява північнокорейських військ на території Росії та повідомлення про їхнє розгортання в зоні бойових дій у Курській області ще раз свідчать про те, що вся путінська система генерування сили дуже тендітна.

У звіті прогнозують зростання витрат на підтримку війни, адже Росія продовжує витрачати людські ресурси та матеріальні засоби на фронті. Втім, зазначають, що "російські ресурси обмежені, і Путін не може зважати на ці витрати нескінченно довго".

Читайте також на порталі "Коментарі" — в ISW вважають, що Володимир Путін продовжує вважати, що Захід залишить Україну заради перемоги Росії.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини