Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Всі заяви кремлівського диктатора Володимира Путіна щодо "потужності" ракети "Орєшнік" виглядають, як змагання – хто кого "примусить до миру", вважає політтехнолог Олексій Голобуцький. Справа у тому, підкреслює експерт, що з боку кількох можливих представників майбутньої адміністрації Трампа прозвучали в різних варіаціях наміри "примусити Москву до переговорів і миру". Як наслідок, Путін, схоже, сам вирішив продемонструвати, що теж може примусити НАТО до потрібних йому дій.
Володимир Путін
Окрім того, на його думку, Путін розраховує, що "неядерна" ракета має зняти претензії від партнерів РФ — Китаю і Індії. Вони дуже жорстко попередили, що ядерний варіант ескалації викличе негайну і цілковиту ізоляцію Росії.
Втім, за його словами, Путін чомусь випустив з уваги європейських лідерів, які взагалі не стосуються ракетного формату агресії: ЄС вже публічно визнав гібридні атаки Москви (вибухові посилки через DHL, атаки на виробництва, розрив кабелів з континентом, дрони над військовими виробництвами й базами, шпигунську активність і навіть звичний енергетичний шантаж) саме військовою загрозою. В Європі заговорили саме щодо цього про "5 статтю" Статуту НАТО.
Схоже, відзначає Голобуцький, залякування матиме зворотній ефект, ніж очікуваний Путіним.
При цьому, до інавгурації ще два місяці і Путін навіть може встигнути застосувати тактичну ядерну зброю "для більшого ефекту в очах Трампа".
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Путін на саміті ОДКБ вихвалявся ракетою "Орєшнік".
Новини