Головна Новини Суспільство Війна з Росією Путін хоче перетворити велике українське місто на Бахмут: що відомо про новий небезпечний план РФ
commentss НОВИНИ Всі новини

Путін хоче перетворити велике українське місто на Бахмут: що відомо про новий небезпечний план РФ

Росія, ймовірно, хоче наростити терор міста Харків

25 червня 2025, 22:27 comments3008
Поділіться публікацією:

 Росія активізувала обстріли українських мирних міст. Потужний ракетний удар по Дніпру та обстріл Запоріжжя з реактивних систем залпового вогню можуть бути ознакою нового плану дій агресора.

Путін хоче перетворити велике українське місто на Бахмут: що відомо про новий небезпечний план РФ

Наступ РФ (фото з відкритих джерел)

Таку думку в інтерв’ю "Телеграфу" висловив військовий експерт та політолог Дмитро Снєгирьов.

У коментарі експерт згадав кілька українських міст, яким може загрожувати небезпека — серед них і Харків.

За словами Снєгирьова, ймовірною метою цих атак є тиск на українське політичне керівництво напередодні можливих переговорів, щоб змусити Київ прийняти російські вимоги щодо поступок на користь РФ у питаннях територій.

"План росіян полягає в тому, щоб перетворити ті обласні центри, про які я вже говорив (зокрема Дніпро), на щось на кшталт Бахмута. Це тактика випаленої землі. Це і буде використано для тиску на Україну та Сполучені Штати. Також це, можливо, буде використано для дестабілізації суспільних настроїв на підконтрольних територіях, насамперед в обласних центрах. Тому завдання окупантів — спровокувати внутрішні міграційні процеси, створити хаос, паніку та недовіру до дій центральних та місцевих органів влади", — зазначив експерт.

У ніч на 25 червня армія РФ завдала удару по Запоріжжю з реактивних систем залпового вогню. На думку фахівців, це могла бути система "Торнадо-С", яка має максимальну дальність ураження до 120 км. Цього достатньо, щоб вражати і Харків.

Крім того, в місті фіксують удари ударних дронів і балістичних ракет. Однак найбільшою загрозою, за словами Снєгирьова, є потенційне розширення ударів із використанням зенітно-ракетних комплексів С-300, які можуть бути переобладнані для ураження наземних цілей.

"Кількість ракет у них велика, а строки придатності закінчуються. І тому росіянам треба їх утилізувати, але утилізація — це дорого. Тому, відповідно, утилізуватимуться у моменті завдання ударів по території України. Тобто вирішуватимуть для себе кілька питань", — пояснив Снєгирьов.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що РФ втричі збільшила виробництво ракет і далі нарощує обсяги.  Росія змогла суттєво наростити виробництво ракет типу "Іскандер-М" попри запроваджені міжнародні санкції. Про це йдеться у розслідуванні видання Kyiv Independent, яке ґрунтується на інформації від української розвідки, а також відкритих джерел і даних західних аналітичних структур.

 За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Російська Федерація не лише встигає поповнювати витрачені запаси ракет під час війни проти України, а й активно накопичує нові — для потенційно масштабнішого конфлікту.
 Зокрема, у розслідуванні вказано, що Воткінський завод, на якому виготовляють ракети "Іскандер-М", значно збільшив виробничі потужності. Це стало можливим навіть попри дію жорстких міжнародних санкцій щодо самого підприємства. Журналістам Kyiv Independent вдалося проаналізувати діяльність заводу та з’ясувати, як саме вдалося розширити масштаби виробництва.
 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини