Головна Новини Суспільство Війна з Росією Пряма дорога до пекла: чи знайдуться охочі воювати після арешту українських генералів
commentss НОВИНИ Всі новини

Пряма дорога до пекла: чи знайдуться охочі воювати після арешту українських генералів

Демотивація у ЗСУ вигідна окупантам, наголошує нардеп Вікторія Сюмар.

сьогодні, 14:53
Поділіться публікацією:

Садити під арешт бойових генералів під час гарячої фази війни — це якесь колективне самогубство. Тим більше, генералів, які нікуди не втекли, а з перших днів протистояли ворогові. Таку думку висловила нардеп від "Євросолідарності" Вікторія Сюмар, повідомляє портал "Коментарі".

Пряма дорога до пекла: чи знайдуться охочі воювати після арешту українських генералів

Мотивація - штука тонка, і процес над генералами під час бойових дій може деморалізувати ЗСУ, переймаються Радою. Фото: Генштаб ЗСУ

"Просто уявіть, що сьогодні думає про своє майбутнє кожен бойовий командир, який теж мав СОЧ (дезертирство) у підрозділі, і який теж змушений був відступати, бо озброєнь не вистачало, і людей, і фортифікацій? Яка у нього мотивація далі воювати ?", — пише політик.

Сюмар переконана, що наслідком арештів буде деморалізація української армії, а це вигідно російським окупантам. Вона додала, що ті, хто сподівається на зниження довіри до армії через розгляд справ проти генералів, матимуть результат, протилежний очікуванню. Нардеп впевнена, що те, що відбувається, позначиться на довірі до ГБР та влади загалом.

"Мовчання тут – пряма дорога до пекла", — резюмувала вона.

Сюмар нагадала, що її фракція "Євросолідарність" вимагає позачергового засідання комітету з нацбезпеки та оборони та закритого засідання ВР через арешти військових командирів. Нардеп зазначила, що військові попросили їх не мовчати і порушити це питання, оскільки арешти військових ведуть до деморалізації армії.

Як писав портал "Коментарі", 21 та 22 січня суд обрав запобіжні заходи колишньому командувачу оперативно-тактичного управління "Харків", бригадному генералу Юрію Галушкіну та екс-командиру 125-ї окремої бригади ТРО, генерал-лейтенанту Артуру Горбенку. Генералів підозрюють у неналежній обороні Харківської області під час настання росіян у 2024 році, у тому числі — ухвалення неправильних рішень, неуваги до даних розвідки та у потуранні дезертирству та догляду військових зі своїх позицій. За Галушкіна 22 січня внесли 5 млн застави, проте ГБР цього ж дня затримала його повторно, заявивши, що "розкрилися нові факти".

Читайте також на "Коментарях" — з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну між військовими та політиками існував неоголошений договір: аналіз правильності рішень (крім корупції та держзради) треба залишити на "після війни", стверджує екс-генпрокурор України Юрій Луценко, який воював у лавах ЗСУ. . Цей договір, мабуть, розірвано — почалися показові посадки військових через недоліки оборони Харкова. Але провал української оборони у лютому 2022 року найвище керівництво країни, як і раніше, обговорювати не хоче. А обговорювати там є що і тепер уже у військових можуть виникнути питання до президента Володимира Зеленського.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини