Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
У перші тижні після початку повномасштабного вторгнення в Україну керівництво російської пенітенціарної системи зняло всі обмеження щодо застосування насильства до військовополонених. Це рішення стало початком багаторічних систематичних тортур українських полонених у російських в'язницях. Як передає портал "Коментарі", про це пише The Wall Street Journal.
Полонені. Фото з відкритих джерел
ЗМІ зазначає, що у березні 2022 року, за кілька тижнів після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, генерал-майор Ігор Потапенко, начальник в'язниць Санкт-Петербурга, звернувся з прямим посланням до підрозділів спеціального призначення пенітенціарної служби, які мали стежити за припливом ув'язнених з війни.
Він оголосив, що звичайні правила більше не застосовуватимуться. Не буде жодних обмежень щодо насильства. Він також скасував вимогу використовувати натільні камери для фіксації дій охоронців, які обов'язкові в інших російських в'язницях.
Подібні інструкції отримали інші підрозділи по всій країні — з Бурятії, Москви, Пскова та інших регіонів, пише видання. У тюремні адміністрації по всій Росії було розіслано листи з наказом звільнити поверхи, крила і навіть цілі в'язниці.
Колишні охоронці підтвердили, що наказ Потапенка сприймався як карт-бланш на насильство.
Одним із перших українських військовополонених став Павло Афісов, який потрапив у полон у Маріуполі у перші місяці війни. Протягом 2,5 років 25-річного хлопця перевозили з в'язниці до в'язниці, перш ніж його було звільнено у жовтні 2024 року.
Після прибуття в тюрму в Тверській області Росії, на північ від Москви, охоронці завели його до кімнати медичного огляду, наказали роздягнутися догола і кілька разів ударили електрошокером.
За словами колишніх охоронців та правозахисників, таке насильство слугувало російській владі певної мети: зробити в'язнів більш податливими для допитів та зламати їхню волю до боротьби.
Читайте також на порталі "Коментарі" — що буде з розглядом злочинів РФ після санкцій Трампа проти МКС: у МЗС зробили заяву.
Новини